18.04.2021

יום ראשון

באדיבות בית ספר אליאנס

מערכת הידרופונית תשמש את תלמידי בית ספר אליאנס

למערכת המשתרעת על פני כל קומת הכניסה, שלוחות שיותקנו בהמשך במוקדי מרכזים נוספים בבית הספר אשר יהפכו למעבדות לימוד. מדובר למעשה במערכת השקיה המבוססת על מים ממוחזרים המשמשים לגידולים שונים בהם צמחי תבלין ונוי, גידולי ירק ועוד.

הלימוד יתבסס על חקר יום יומי שיתבצע באמצעות ניטור ממוחשב של ההשקיה. פעולות אלה תבוצענה במקביל לשיעורים בתחומי דעת שונים, אשר יתמקדו בזיקה הטבעית הנוצרת בין האדם לסביבתו החברתית, התרבותית והרגשית. 


ניהול המערכת יתבצע ע"י התלמידים במטרה לעורר את המודעות ליחסי הגומלין שבין האדם לסביבתו ולפתח מנהיגות חברתית ערכית המודעת לחשיבות השמירה על הסביבה.
כך למשל יעסקו שיעורי ההיסטוריה בדיון על התפתחות האנושות החל מימי החקלאות הראשונים ועד ימינו בהם עולה המודעות לצורך בשמירה על כדור הארץ על מנת להבטיח את המשך קיומו.   
בתוך כך, ייהפך בית הספר לבית ספר ממחזר. במסגרת הפעילות ישתתפו התלמידים וצוות המורים בפעולות הסברה בשיתוף "תמיר – תאגיד מחזור האריזות של ישראל" שאף יציב בבית הספר פחי כתומים המיועדים למחזור. 

באדיבות בית ספר אליאנס


התהליך אותו עובר בית הספר הינו חלק מתכנית "מפרש, מחוברים לחים" של האגף להעצמה חינוכית ומצויינות במנהל החינוך של עיריית חיפה ומשרד החינוך במסגרתה מלווה בית הספר ע"י יועץ ארגוני וצוותי חשיבה, המורכבים ממורים הורים ותלמידים אשר יזמו את התכנית הנושא הקיימות.
מנהלת בית הספר מיכל גל: "חשוב לנו ליצור אכפתיות, ללמד את התלמידים שלנו, שכל אחד מעימנו ראוי שישתלב, שייקח אחריות על תהליכים , שמתרחשים בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין זולתנו, בה בעת, שמחובתנו המוסרית לדאוג לדורות הבאים".

באדיבות בית ספר אליאנס

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות