18.05.2022

יום רביעי

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל

מערך המתנדבים של עיריית טירת כרמל ופיקוד העורף קיימו תרגיל סע"ר המדמה חילוץ מאתר הרס

מערך המתנדבים של עיריית טירת כרמל קיים אתמול (רביעי) תרגיל חילוץ באתר הרס, בשיתוף יחידת הקישור של הרשות (יקל"ר), מדריכות מחטיבת החילוץ ומפקדים מנפת חוף, מחוז חיפה של פיקוד העורף.

בתרגיל, שנערך משעות אחר הצוהריים ועד הערב במתקן צבאי, קיבלו המשתתפים הסבר על מגוון כלים, שבעזרתם ניתן לפנות קירות במשקל עשרות טונות שקרסו, כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טיל, במטרה להגיע כמה שיותר מהר ללכודים ולהציל חיים. לאחר מכן תורגל חילוץ הלכה למעשה באתר הרס, המדמה קריסת מבנה עם לכודים.

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל

ראש העיר, אריה טל ומנכ"ל העירייה, אבישי כהן ביקרו את המשתתפים בתרגיל, והודו למערך המתנדבים על פועלם ותרומתם למערך העירוני, ולצוותי פיקוד העורף על שיתוף פעולה פורה לאורך השנים ועל הידוק הקשר בין צה"ל לעירייה בחירום ובשגרה. בפיקוד העורף שיבחו את העבודה המשותפת מול גורמי העירייה ומערך המתנדבים, והביעו תקווה כי מפגשים מסוג זה ימשיכו להתקיים בשגרה בלבד ולצורך אימונים וריענון, ולא בעת אירוע אסון.

מערך המתנדבים של טירת כרמל מונה כמאה גברים ונשים, תושבי העיר ועובדי הרשות. במסגרת המערך הוקמה לפני כשנה יחידת סע"ר – סיוע עצמי ראשוני – שתפקידה להתייצב בזירת אסון ולהגיש סיוע ראשוני בחילוץ לכודים, עד להגעת כוחות הביטחון וההצלה.

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות