29.11.2021

יום שני

צילום: דוברות תחנת חיפה כבאות והצלה

מספר לכודים חולצו מדירה בוערת בחיפה

לפנות בוקר הוזנקו לוחמי האש לשריפה קשה בדירה במעורבות שכנים לכודים במבנה מגורים ברחוב דולצ'ין בחיפה.
במהלך הארוע מנוף גבהים חילץ חמישה שכנים מהמרפסות ועוד עשרה שכנים הועברו דרך חדר מדרגות מחניק, חם ואפוף עשן לדירות נקיות על מנת להמנע משאיפת העשן.

צילום: דוברות תחנת חיפה כבאות והצלה

באחת הדירות פרצו וחילצו הלוחמים גברת ברת מזל שישנה עמוקות ולא התעוררה מהעשן שאפף את דירתה, לעומתה שכנתה אימו של מפקד כבאות והצלה מחוז חוף טפסר חזי לוי שבנה דאג להתקין לה גלאי עשן התעוררה מצפצוף הגלאי יצאה מהמבנה עוד בתחילת הארוע ונמנעה מחילוץ מסוכן תחת חום ועשן.

זכרו! גלאי עשן מציל חיים

פרט חשוב נוסף שמסר חוקר הדליקות הוא שככל הנראה השריפה התחילה מטעינה לא מבוקרת של קורקינט חשמלי .

אנחנו שבים וקוראים לא לטעון סוללות ליתיום (אופניים,קורקינטים, פלאפונים) ללא השגחה ואין להשתמש בסוללות שלא לפי הוראות היצרן שכן בארועים רבים הוכח שזה מוביל לשריפות רבות עד כדי סכנת חיים!

צילום: דוברות תחנת חיפה כבאות והצלה

מפקד הצוות רס"ל נדב פורמן : "הגענו למקום צוות ראשון וראינו עשן כבד היוצא מהקומה השנייה כשבמקביל אנשים במרפסות הקוראים לעזרה, התחלנו בפעולות מהירות לחילוץ בשני מאמצים: הראשון חילוץ מתוך חדר המדרגות והשני דרך המרפסות באמצעות מנוף, צוותים נוספים החלו בכיבוי האש ושחרור העשן לטובת ראות טובה יותר ואנחנו עם צוותים נוספים המשיכו בסריקות על מנת לשלול בני אדם נפגעים."

נזק כבד נגרם למבנה, לוחמי האש כרגע ממשיכים בפעילות לסריקה וחילוץ של דיירים תחת גשם כבד – דיווח מדוייק על מספר הלכודים שחולצו והנפגעים יועבר בהמשך הבוקר.

מפקד האירוע רשף קובי משיטה דיווח על חמישה שכנים לכודים שחולצו באמצעות מנוף גבהים, דיירים נוספים שדירותיהם נפגעו מעשן חולצו לדירות נקיות במהלך האירוע על מנת לשמור על בריאותם.

גברת נוספת שחדר עשן לדירתה המשיכה בשינה עמוקה ולוחמי האש נאלצו לפרוץ את דלת הכניסה ולפנות אותה מדירתה אפופת העשן – מה שמוכיח את נחיצותו של גלאי העשן שהיה מעיר אותה בשלב מוקדם יותר ומונע את הסכנה לחייה.

בזכות פעולה אמיצה, מקצועית ומהירה ביותר של לוחמי האש מתחנת חיפה אפשר לברך כי כל הלכודים חולצו ללא צורך בטיפול רפואי.

צילום: דוברות תחנת חיפה כבאות והצלה

צילום: דוברות תחנת חיפה כבאות והצלה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

פירסט קלאס

מה עוד אפשרי להגיד על עומר אצילי שעדיין לא נאמר ? שחקן הקלאץ' של הליגה הישראלית הוכיח שוב מה טמון לו ברגליים, כשפעם השנייה העונה

חדשות היום

נחנכה מעבדת החדשנות ESIL חיפה

מעבדת החדשנות ESIL שהוקמה בהשקעה של 12 מיליון שקל, ביוזמת הרשות לחדשנות חנכה אמש את מתחם החדשנות החדש במתחם קבוצת בזן שבמפרץ חיפה בנוכחות יזמים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות