21.06.2021

יום שני

הגן הלאומי מעיין חרוד, רקפת שליו. קרדיט: רשות הטבע והגנים

מנקים את הארץ: סוף שבוע של ניקוי חופים ומטיילים

 כ 100 אלף מטיילים פקדו השבת את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. כ 1800 לנים בחרו ללון בחניוני הלילה תחת כיפת השמים. ביום שישי ציבור המטיילים הצטרף למבצע ניקיון החופים הגדול.

בין האתרים הבולטים : ירקון תל אפק עם כ 3800 מטיילים,אשקלון עם כ 3700 מטיילים, עין גדי ובניאס עם כ 2200 מטיילים בכל אחד מהאתרים וקיסריה עם כ 2800 מטיילים.*שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים*: מבצע הניקיון הוא חלק משינוי התודעה שאין מי שינקה אחרינו. אני שמח שאלפי אנשים הגיעו לנקות את חופי הים המטרה שלנו להוביל לשינוי תודעה במטרה שיחד נשמור על הטבע, על חיות הבר וערכי הטבע ונהפוך את הארץ שלנו לנקייה״.


צרעכבישית חומה בשמורת הבניאס. צרעה שצבעה חום כהה, כנפיה צהובות ושוליהן כהים.צרעה זו צדה עכבישים כמזון לזחליה. משאיתרה הנקבה עכביש היא עטה עליו ועוקצת אותו בחזה. אז היא נושאת את העכביש המשותק למחילה שחפרה, מטילה עליו ביצה אחת, וסותמת את הפתח. הזחל הבוקע טורף את העכביש המשותק ומתגלם. הצרעות הבוגרות ניזונות מצוף.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

בקיץ הזה תלבשו קק"ל

היום התחילה רשמית עונת הקיץ ועונת הטיולים כבר בעיצומהלכבוד החופש הגדול והקיץ שכבר פה קרן קימת לישראל מציעה לציבור הרחב  מגוון פעילויות מיוחדות בפריסה ארצית

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות