14.06.2021

יום שני

צילום: דוברות כללית

מנצחות בלבן: 673 אחיות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציינות את שבוע האחות בניצחון על הקורונה

673 אחיות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציינות את שבוע האחות בניצחון על הקורונה – טיפלו ביותר מ-60 אלף מאושפזי קורונה בקהילה

לכבוד שבוע האחות הבינלאומי מסכמות אחיות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, בניהולה של רות ברוך, תקופה של הישגים משמעותיים מתמיד. הקורונה הציבה בפני האחיות והאחים בקהילה, שגם כשיגרה מהווים גורם חשוב ביותר בשרשרת הטיפול, אתגרים חדשים והם הוכיחו יכולת תגובה למצבים בלתי צפויים בשילוב של מקצועיות ומסירות. במהלך משבר הקורונה היו אלו האחיות שיצאו לבצע בדיקות קורונה בתנאים קשים, לעתים באוהלים בימי חום כבד. כשהן עטויות מיגון כבד ותוך סיכון להיחשף לנגיף. אחיות ואחים בכללית במחוז ביצעו עד כה מאות אלפי דגימות והם ממשיכים להפעיל עמדות דיגום במרפאות ברחבי המחוז. מעל 60 אלף חולי קורונה מבוטחי כללית שאושפזו בביתם או במלוניות לוו מרחוק באופן צמוד על ידי האחיות והאחים שדאגו גם לפתור ולסייע לחולים גם בעיות שאינן דווקא רפואיות ונשאו באחריות כבדה לאבחן מרחוק מצבים של החמרה של החולים במחלה שמתאפיינת בשינויים פתאומיים ואכן הצילו חיי מטופלים רבים כשאיתרו בזמן אמת הדרדרות וקשיי נשימה ודאגו לפינוי בעוד מועד לבית חולים. אחיות ואחים יצאו בניידות עד הבית שהפעילה כללית במתכונת ייחודית לביקורי בית אצל חולים עריריים או מבוגרים שחששו להגיע למרפאות וגם זאת עשו תוך סיכון להידבק במחלה.

שיא הפעילות היה מבצע חיסוני השפעת, שהצלחתו התאפשרה בזכות מאות האחיות והאחים שביצעו את החיסונים עד שעות ערב מאוחרות, כולל שבת וחג. סך הכול ביצע צוות הסיעוד של כללית במחוז כחצי מיליון חיסונים והשיגו בדרך זו כיסוי חיסוני ללמעלה מ80% ממבוטחי המחוז (למעט ילדים שאינם בקבוצת יעד לחיסיון בשלב זה). המבצע כלל גם מתן חיסון למונשמים ומבצע מקיף בו הגיעו האחיות לכ-1600 מטופלים מרותקים וביצעו את החיסון בבתיהם. 

כל זאת, תוך כדי המשך מתן שירות רציף ורגיל במרפאות ודאגה לשמור על האיכות הרפואית, המעקב והאיזון של מטופלים עם מחלות אחרות כמו סוכרת, אי ספיקת לב, יתר לחץ דם ועוד.

חיסון קורונה במתחם החיסונים במרכז הקונגרסים | צילום: דוד חורש

רות ברוך מציינת כי אחיות המחוז, שגילן הממוצע הוא 45.3 הן צוות מיומן ומקצועי ביותר, כאשר לשני שליש מהן יש תואר ראשון ו-136 תואר שני ואף תואר שלישי וזאת בנוסף להכשרות רבות וקורסים על בסיסיים. כמו כן, יש אחיות שהתמקצעו בתחומים מסיימים, כמו סוכרת, פצעים קשיי ריפוי, פסיכיאטריה ועוד. פרט פיקנטי הוא העובדה שבקב האחיות השם הנפוץ ביותר הוא אירנה ובקרב האחים – מוחמד. מדובר בסקטור עם רוב נשי, אך יותר ויותר גברים מצטרפים למקצוע שמבסס עצמו כתחום מרתק ועם סטטוס גבוה.

לקראת שבוע האחות שגרו רונן נודלמן – מנהל המחוז ורות ברוך – מנהלת הסיעוד ברכות לכל צוותי הסיעוד במחוז בציינם את חשיבות המקצוע בשיגרה ובוודאי כפי שבאה לידי ביטוי מרשים במהלך הקורונה. תודות למבצע החיסונים המוצלח יוכלו האחיות לציין את יום האחות במפגש חגיגי ומפנק שמתוכנן בעבורן בחודש יוני על ידי הנהלת כללית במחוז.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין בביקור בבנימינה- גבעת עדה: "כיף לבקר ברשות חזקה כמו זו, התפקיד של כולנו להיות ערוכים לכל תרחיש"

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין ערך ביקור מקצועי במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה ונועד עם ראש המועצה איתי ויסברג, מנכ"לית המעצה ניצן מחנאי גרמן,

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות