27.09.2021

יום שני

ביקור בביה"ח מזור בעכו (משמאל לימין) מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, מנהלת ביה"ח מזור בעכו ד"ר קרן גינת, מנהל חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות ד"ר דודו דגן צילום: דוברות בית החולים מזור בעכו

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, ביקר במרכז הבריאות לנפש, מזור בעכו: התרשמתי ממקצועיותו של הצוות בבית החולים ומסירותו, אך נדרש לשפר את תשתיות בית החולים בדגש על סביבת האשפוז

מנהלת המרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו ד"ר קרן גינת, לשעבר ראש החטיבה לבריאות הנפש בצה"ל, אירחה היום בביה"ח את מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש , שהגיע יחד עם בכירים במשרדו.

ד"ר קרן גינת סקרה
בפניהם את פעילות בית החולים, עבודת הצוות, האתגרים איתם הם מתמודדים וכן מצוקת האשפוז במקום. דר' גינת אמרה במהלך הביקור, כי ביה"ח מתמודד עם מחסור תקציבי, בדגש על תקציב כ"א וזאת בנוסף לקשיים הבירוקרטיים שעימם נאלץ המרכז הרפואי להתמודד בכדי להמשיך בפעילותו ולהתפתח.

יחד עם זאת, ד"ר גינת הדגישה, כי ביה"ח ממשיך להעניק את מיטב שירותיו למטופלים מצור שלום בדרום ועד קרית שמונה בצפון בזכות הצוותים הרפואיים והעובדים העושים את עבודתם במסירות רבה.

סגנית מנהלת המרכז הרפואי ד"ר לורה שרוני , סקרה בפני פרופ' נחמן אש ובכירי משרד הבריאות את פעילותו של ביה"ח מזור במהלך התקופה המאתגרת של מגיפת הקורונה ואת החשיבות הרבה והצורך בסיוע תקציבי של על מנת שיהיה ביכולתו של המרכז הרפואי להעניק את הטיפול המיטבי, המצריך משאבים רגשיים גם של הצוות וגם של המטופלים שחלקם מאושפזים בכפייה.

מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי, איה ארבל , הציגה בפני מנכ"ל משרד הבריאות את הרצון למרות הקשיים להעניק למטופלים סביבה פיזית תומכת החלמה, תוך שהדגישה את חשיבותם של צוותי מקצועות טיפול נוספים לרבות כמובן בתחום הסוציאלי הנדרשים בבית חולים פסיכיאטרי על מנת לדאוג למטופלים.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש , אמר במהלך הסיור, כי למד על האתגרים שבית החולים מתמודד איתם, מצוקת האשפוז, תפיסות הטיפול המתקדמות ומסירותם הרבה של הצוות. אני שמח שבתקציב 2022 הוקצו משאבים לתחום זה, ונוביל את פיתוחו כחלק מתוכנית רב שנתית רחבה, סיכם פרופ' אש. יחד עם זאת, צריך לסכם את עתידו של בית החולים מזור ואת אופן ההתנהלות בתקופת הביניים.

פרופ' אש סייר יחד עם מנהלת המרכז הרפואי ד"ר קרן גינת במחלקות השונות, נפגש ושוחח עם אנשי הצוות הרפואי והסיעודי וגם עם מטופלים, והביע את רצונו לסייע למרכז הרפואי בהקצאת המשאבים הנדרשים תוך שהביע את התרשמותו מהמקצועיות והדבקות במטרה של הצוות הרפואי ועובדי ביה"ח.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות