24.10.2021

יום ראשון

צילום: אילוסטרציה

מנהל הועבר לתפקיד זוטר וטען לעוגמת נפש

התובע עבד כמנהל סניף של קופת חולים לאומית. לטענתו, הוא התפטר בשל הרעה בתנאי העסקתו ובשל נסיבות שבהן יחסי העבודה אינם מאפשרים לדרוש ממנו להמשיך בעבודתו. לכן הוא תבע את לאומית בתשלום השלמת פיצויי פיטורין, פיצוי בגין הפרת חוזה ופיצוי בגין עוגמת נפש.

התובע טען שבמשך תקופה הסניף אותו ניהל היה במצב ירוד. כל יומיים נשלח לשם רופא אחר להחליף, דבר שגרם להתמרמרות בקרב הלקוחות, הצוות כיבה שריפות בכל יום ורפואת הילדים שם הייתה בקריסה, לדבריו. התובע מתגורר בישוב שבו מצוי הסניף ומוכר לתושביו. בשל קשיי התפקוד של הסניף הוא היה הכתובת לתלונותיהם של הלקוחות שבמקרים רבים צעקו, קיללו וזרקו עליו חפצים. התובע נאלץ לתרץ בפניהם, לדבריו, את מחדלי הקופה. כל אלה פגעו בו פיזית ונפשית, וכן פגעו בתא המשפחתי שלו והובילו לפירוקו. 

לבסוף, התובע הודיע על התפטרותו מחמת הרעת תנאים. לאומית הודיעה לתובע כי היא מקבלת את התפטרותו וציינה כי לפי ההסכם הקיבוצי הוא נדרש לתת תקופת הודעה מוקדמת של 3 חודשים. בנוסף, הודיעה לו, כי עליו להתייצב בסניף אחר (עכו) לשם ביצוע העבודה בתקופת ההודעה המוקדמת. בתקופה זו הוא הוצב בתפקיד זוטר ונמנעה ממנו גישה למערכות המידע, מה שהביא אצלו לתחושת פגיעה ועלבון.

לאומית טענה, כי שינויים ארגוניים לא נחשבים להרעה מוחשית בתנאי העבודה וכן, כי אין קשר בין ההרעה הנטענת לבין ההתפטרות. התובע סירב לחזור לעבודתו גם לאחר שנמסר לו, בסמוך למועד התפטרותו, כי המשרות בסניף אוישו ואין כבר מחסור בכוח אדם.

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, קבע, כי לא הוכח שהתובע אכן התפטר בשל האירועים שקדמו להתפטרות וכן כי אי אפשר לראותו כמפוטר. אכן, מחסור ברופא משפחה קבוע עלול ליצור קושי בתפקוד הסניף, אבל עדיין לא מדובר על נסיבות המצדיקות התפטרות ולכן אינו זכאי להשלמת פיצויי פיטורין. גם לעניין איוש רופאים במשרות זמניות- מדובר בהחלטות ניהוליות של המעסיק (פררוגטיבה של המעסיק) ואין הדבר מהווה הפרת חוזה עם התובע. 

לעניין עוגמת הנפש, בית המשפט קיבל את הטענה ביחס להצבתו של התובע בסניף אחר, בתפקיד זוטר, במשך 3 חודשים, כאקט משפיל. לאומית הסבירה את שיבוצו לעבודה בעכו בשל כך שחשדה שהוא יעבור לעבוד אצל מתחריה בכללית, חשש שהתממש בסופו של יום. בית המשפט ציין, כי מטרת חובת הודעה מוקדמת היא לאפשר למעסיק למצוא עובד חלופי. העברתו של התובע לתפקיד זוטר כמו גם אי מתן אפשרות לתפקד באופן סביר בתפקיד זה בשל העדר גישה למערכות, כל זאת במקביל להתעקשות שהוא יישאר בתפקיד זה במשך תקופה ארוכה של 3 חודשים מהווה התנהלות פוגענית שלא לצורך, שגרמה לתובע לעוגמת נפש. אם לאומית חששה שהתובע יחבל במקום העבודה היא יכלה לוותר על עבודתו בתקופת ההודעה המוקדמת תוך תשלום שכר לתקופה זו. התנהלות זו מצדיקה כי לאומית תשלם לתובע בגין עוגמת הנפש סך של 10,000 ₪.

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי הינה בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת חיפה והינה עוסקת בתחום האזרחי-מסחרי

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מיון כרמל ערוך ומוכן לכל תרחיש

תוך מורכבות התנהלות בזמן קורונה תרגל מיון כרמל אירוע רב נפגעים גדול. בתרגיל בחנו אנשי פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות את צוותי מיון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות