23.01.2022

יום ראשון

צילום: דוברות עיריית נהריה

ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית בנהריה

צעירות וצעירי נהריה המשתתפים ב׳מקומי׳ תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומרכז צעירים נהריה השיקו את המיזם הקהילתי חברתי ״הבר הנודד- בר דעת״ ועשרות תושבי נהריה נהנו מהרצאה של יובל גזית

צעירות וצעירי נהריה המשתתפים ב'מקומי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומרכז צעירים נהריה בשיתוף העיריה, ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית ולחזק את תחום התרבות והפנאי והשיקו ביום חמישי את המיזם החברתי קהילתי, עליו עמלו בחודשים האחרונים: הבר השכונתי הנודד ״בר דעת״. במסגרת ההשקה החגיגית, תושבי נהריה נהנו מהרצאה של יובל גזית "איך לקנות דירה בארץ עם מאה אלף שקל?".

באירוע נכחו צעירות וצעירי נהריה המשתתפים ב'מקוֹמי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, מ"מ מנכ"ל עיריית נהריה דוד אלחיאני, מ"מ מנהלת מרכז הצעירים בנהריה דנה וינשטיין ותושבי העיר שבאו להתרשם מהמיזם הקהילתי-חברתי ״בר דעת".

הבר השכונתי הנודד "בר-דעת" הושק על ידי משתתפי 'מקוֹמי', תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה להפגיש בין צעירים בעיר תוך כדי שיח והרצאות תוכן בכדי ליצור אחווה, אחדות ותחושת שייכות לנהריה בכלל ולסביבת המגורים בשכונות. צעירות וצעירי נהריה המשתתפים בתוכנית המנהיגות ציינו: "היה מרגש לראות את תושבי העיר נהריה לוקחים חלק פעיל בהרצאה ואנו סבורים שמיזמים מסוג זה, עשויים לתרום ידע משמעותי לקהילה ולהעצים אותה וגם לחזק את תחום התרבות והפנאי בעיר״.

צילום: מרכז צעירים נהריה

תוכנית המנהיגות 'מקוֹמי' הוקמה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ופועלת בנהריה בהובלת 'כל ישראל חברים – ממזרח שמש'. תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. במסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

'מקוֹמי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.

צילום: מרכז צעירים נהריה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות