27.07.2021

יום שלישי

אלדר בצילום מאלבום משפחתי

ממשיכים להנציח את אלדר: מיקום הגן השתנה אך השם נשאר

אלדר נספה בגיל שמונה בתאונת דרכים ושמו הונצח בגן ילדים בשכונת רמת-אשכול • כעת, לאחר שהוחלט להעתיק את הגן ממקומו, נענתה ראש העיר חיפה לבקשתה של לינוי להמשיך ולהנציח את דודה

שמי לינוי נחום בת 25 מהרצליה. סטודנטית במסלול משפטים ופסיכולוגיה פונה אלייך בבקשה לשמר את השם "גן אלדר". במילים אלה פתחה לינוי את מכתבה לראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, בעקבות העברתו של "גן אלדר" למשכנו החדש ברחוב ראול וולנברג 11.   במכתבה כותבת לינוי נחום: "תאונה מחרידה שאירעה בשנת 1972 שינתה את חייהם של בני משפחתי לעד. בעת שאמי, אחיה והוריהם טיילו במכוניתם, התנגש במכוניתם רכב בסמוך לקיבוץ איילת השחר והרג את סבי אורי ודודי אלדר שהיה בן 8 כשנהרג. סבתי ואמי נותרו לבדן להתמודד עם החיים שנהרסו ברגע אחד". 


לינוי מתארת במכתבה כיצד סבתה, נעה לפובסקי ז"ל, פנתה לראש העיר חיפה דאז, בבקשה לקרוא גן ילדים על שם בנה  – אלדר ז"ל. ראש העיר נענה לבקשת האם ומאז ועד פטירתה לפני כ – 8 שנים נהגה להגיע לגן מדי שנה ביום הולדתו של אלדר ז"ל, שחל ב 12 בינואר ולהביא עמה עוגות ומתנות לילדי הגן ופרחים ושתילים, אותם נטעו יחד עם הילדים והגננת.  


לינוי: "גן אלדר מסמל עבורנו תקווה, פינה קטנה שתישאר לנצח. הוא מזכיר לכולנו שלא לקחת את החיים כמובן מאליו, שלא לנהוג בפזיזות ובטח שלא על הכביש וזאת גם הייתה צוואתה של סבתי כלפי אלדר שהיה ילד אהוב ויפה תואר – שלא נשכח אותו ונמשיך לשמח ילדים".


סבתה האהובה של לינוי נפטרה לפני כ – 8 שנים, ומאז ממשיכים בתה ונכדיה לקיים את צוואתה ומגיעים לגן מדי שנה, ביום הולדתו של אלדר, מביאים מתנות לילדים ומספרים על אלדר ז"ל – ילד אהוב ויפה תואר שחייו קופחו ברגע אחד"."לכן כבוד ראש העיר", מסיימת לינוי את מכתבה "אני מבקשת ממך לשמור על פיסת ההיסטוריה שלנו ולהמשיך לשמור על השם "גן אלדר" גם במשכנו החדש כפי שהובטח לסבתי לפני כל כך הרבה שנים".


ראש העיר עינת קליש רותם, נענתה כאמור בחיוב לפנייתה המרגשת של לינוי ואמרה: "שמו של אלדר יונצח לעד בגן החדש ובקרוב אף יוצב בגן שלט המנציח את שמו בטקס אליו יוזמנו כל בני משפחתו שיחזרו ויספרו אודותיו כמדי שנה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מהפכה במגרשי הספורט בקריית ביאליק

מועצת העיר קריית ביאליק אישרה בישיבתה האחרונה מיום 21.7.2021, תקציב של 1.5 מיליון שקלים להקמת מגרשי קטרגל מדשא סינתטי בכל שכונות העיר. במסגרת הפרויקט יוקמו

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות