20.09.2021

יום שני

צילום: עיריית חדרה

ממשיכים במאבק נגד שדה התעופה בחדרה: נציגי הות"ל הגיעו השבוע לסיור בתל זרור

השבוע (א') התקיים סיור מקצועי בהשתתפותם של נציגי הות"ל, רש"ת ורת"א, עם ראשי הרשויות באזור, בתא השטח המיועד להקמת שדה תעופה אזרחי במזרח העיר | ראש העיר: "יש לבצע עצירה אופרטיבית ולבחון באופן אוביקטיבי את האתרים החלופיים שנבחנו בעבר להקמת השדה"

בהמשך למאבק העיקש שמנהלת עיריית חדרה והעומד בראשה צביקה גנדלמן, נערך השבוע סיור בתל זרור במזרח העיר, תא השטח המיועד להקמת שדה תעופה, בהשתתפותם של נציגי הועדה לתשתיות לאומיות, רשות שדות התעופה ורשות התעופה האזרחית, יחד עם ראשי הרשויות של עמק חפר, פרדס חנה כרכור, מנשה וראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, וכן חבר הנהלת העיר ומחזיק תיק ההנדסה רון שגן. ראש העיר גנדלמן הציג את טענות חדרה נגד הקמת השדה בהיבטים הסביבתיים והכלכליים כמו גם גודל הפגיעה הצפויה באיכות חייהם של תושבי האזור, כרבע מיליון במספרם, בנוסף הפנה את תשומת לבם של המשתתפים אל עבר שכונות מזרח העיר והדגיש כי הקמת השדה צפויה להטיל מגבלות בנייה ופיתוח משמעותיות על האזור. עוד הוסיף גנדלמן, כי "יש לבצע עצירה אופרטיבית ולבחון באופן אוביקטיבי את האתרים החלופיים שנבחנו בעבר להקמת השדה", והעלה את חלופת שדה חצור, שאף עלתה לאחרונה בדיון שנערך עם שרת הפנים בנושא.

ארבעת ראשי הרשויות שהשתתפו בסיור הציגו במהלכן התנגדות נחרצת להקמת השדה בחדרה, זאת ממגוון שיקולים, החל מהקירבה של תא השטח שנבחר לבתי תושבים, שמשמעה מפגע רעש משמעותי, דרך הפגיעה הסביבתית באזור, שמהווה מסדרון אקולוגי ומלא בערכי טבע, הפגיעה הכלכלית העצומה במדינה, לאור עלויות הקמת השדה הנאמדות בכ 2-3 מיליארדי שקלים ועד לפגיעה בתכניות בנייה מאושרות ובהתחדשות העירונית בשכונות מזרח העיר, בית אליעזר, דניה והפארק.

לדברי חבר הנהלת העיר ומחזיק תיק ההנדסה רון שגן, שהשתתף כאמור בסיור, הרושם שהתקבל הוא שהמאבק רחוק מלהסתיים, וכעת על חדרה ורשויות האזור להתמקד בהגברת המאבק הציבורי נגד הקמת השדה בחדרה, ובמקביל להמשיך לפעול גם בגזרה הפוליטית, מול לשכות השרים הרלוונטיים. "בעוד שהנתונים שהציגו ראשי הרשויות וחברי מטה המאבק, מגובים על ידי מומחים בתחומי תעופה, סביבה וכדומה, התשובות שקיבלנו היו לא ענייניות ומלאות בנתונים שגויים. התחושה היא שההחלטה בדבר השדה כבר התקבלה." אומר שגן. "מרכז הקובלנה שלנו היא נגד בחירת החלופה הזו, כאשר גם אם תתבצע אופטימיזציה מבחינה תכנונית, טענתינו המרכזית היא שישנן חלופות נוספות בהן הפגיעה היא נמוכה משמעותית מזו הצפויה בחלופת חדרה, וראוי לבחון אותן בעיקר משום שעל אף שמדובר בתשתית לאומית, בחדרה היא תשרת מתי מעט ועלולה לפגוע ברבע מיליון איש ובעתידו של האזור."

כזכור, לפני כשבועיים שיגר ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן מכתב לשרת הפנים איילת שקד ושרת התחבורה מירב מיכאלי, בבקשה לדחיית ישיבת הות"ל בעניין השדה. בעקבות פנייתו, הדיון נדחה בכחודש, מה שיאפשר לעיריית חדרה ויתר רשויות האזור להיערך באופן אופטימלי לדיון במועדו החדש, להמשיך להפעיל לחצים במישור הפוליטי וכן להעצים את המאבק הציבורי בנושא זה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות