02.07.2022

שבת

דיירי אקים מחלקים משלוחי מנות ברמב"ם צילום: מילאדי אליאס עמותת אקים חיפה

מל-אקים: דיירי אקים, המתמודדים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית, חילקו משלוחי מנות במיון ילדים ברמב"ם

מרגש: לכבוד פורים, דיירים ממערך הדיור של אקים חיפה, המתמודדים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית, הגיעו הבוקר (יום רביעי, 16.3.21) למחלקת מיון ילדים בקריה הרפואית רמב"ם, חילקו משלוחי מנות ומתנות מיוחדות שהכינו בעצמם וריגשו את המאושפזים. מילאדי אליאס, רכזת הדירה, מספרת: "חשבתי על הרעיון הזה יחד עם הדיירים ומיד כולם התלהבו, בשם ערך הנתינה. הוא שנאמר: 'שכולנו יכולים לתת לאחר'. כשהגענו למחלקות עם המתנות, התרגשתי מאוד מחיוך של ילדה שנכנס לי ללב. בחיוך שלה קיבלתי ממש שמחת חיים".

דיירי אקים מחלקים משלוחי מנות ברמב"ם צילום: מילאדי אליאס עמותת אקים חיפה

חמשת הדיירים שביקרו ברמב"ם – לילך אוחיון, דני נתנזון, ישראל בורהלוי, יהודית רובין ורבקה ברוך – התרגשו מאוד כשהגיעו, הסתובבו בין החדרים ודאגו שכולם יקבלו מתנות או משלוחי מנות. בורהלוי מציין שזה נתן לו הרגשה טובה לשמח ילדים חולים, ברוך הוסיפה ש"עושה לי טוב על הלב והנשמה להגיע לפה ולתת משהו מעצמי" ואוחיון ציינה כי "שמחתי לתת מתנה לילד שהיה זקוק לה".

עדי גלעד אסולין, מנהלת תחום הפנאי בעמותת אקים חיפה: "אנו מאמינים כי יציאה לקהילה חשובה ביותר, הן לדיירנו והן לסביבה אשר פוגשת בנו במקומות שונים. אנחנו חלק מהעיר חיפה ואני בטוחה שהדיירים שלנו מרגישים את זה חזק יותר עכשיו".

עמותת אקים חיפה שומרת על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות, מעניקה להם שירותי חינוך וטיפול במטרה להובילם למיצוי מלא של יכולותיהם ולהשתלבות מלאה בקהילה. תכניות העמותה מזה 70 שנה ומעלה לחינוך וטיפול שינתה את חייהם של עשרות אלפי ילדים, בוגרים ומזדקנים עם מוגבלות, כמו גם את חייהם של בני משפחתם, באזור חיפה. העמותה מפעילה מערך דיור, בית ספר לחינוך מיוחד, מרכז יום לבוגרים, מועדון חברתי ופעילויות נוספות, שמובילות לביטוי עצמי, בחירה חופשית ומימוש יכולותיו של האדם בקהילה בה הוא חי כאזרח התורם לחברה.

דיירי אקים מחלקים משלוחי מנות ברמב"ם צילום: מילאדי אליאס עמותת אקים חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות