28.01.2022

יום שישי

צילום: דוברות כללית

"מכינה" לכיתה א'

מומחי התפתחות הילד של כללית: השנה, בעקבות הקורונה, יש חשיבות מיוחדת להכנה נכונה לקראת כניסה לבית הספר.
סדנאות הכנה לכתה א' איכותיות נערכו ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי גם בשפה הערבית

בעוד כ-3 חודשים תחל שנת הלימודים החדשה ולקראתה דואגים ההורים לרכוש ילקוט וקלמר ממותגים, מדי בי"ס והכנת סביבת הלימוד בבית. אך ההכנה החשובה ביותר, מציינת ענת קונס – מנהלת שירות הריפוי בעיסוק של כללית במחוז חיפה וג"מ, היא המוכנות והבשלות של הילדים בתחום המוטורי, קוגניטיבי, שפתי, חברתי ורגשי.

"המעבר לביה"ס הינו שלב משמעותי המהווה שינוי דרמטי ותובעני בחיי הילד.
כל ילד, גם ללא בעיות התפתחותיות ורגשיות, זקוק להכנה והדרכה כדי להבטיח את השתלבותו הטובה מבחינה חברתית ולימודית, כי הדרישות בחיי ביה"ס שונות מאד  ממה שמוכר להם בגן. השנה הצורך כפול כי במהלך הקורונה הילדים שהו בבית ללא כל מסגרת ולכן לא רכשו הרגלים שנלמדים בדרך כלל בגן חובה ואצל רבים התפתחו בעיות רגשיות והתערערו הרגלי חיים", מסביר צוות הריפוי בעיסוק במכוני התפתחות הילד של הכללית במחוז חיפה וגליל מערבי, שמוביל את הסדנאות ההכנה לקראת כיתה א' שנערכות במכוני התפתחות הילד ובמרפאות כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי.

הסדנאות נערכו בקבוצות קטנות של 10 ילדים בכל קבוצה וכללו 8 מפגשים, במהלכם נלמדים היבטים שונים, כגון: התארגנות, פתרון בעיות, ריכוז, זיכרון חזותי, העתקה מהלוח, אחיזת עיפרון ועוד.
החלק האחרון של המפגש מוקדש לשיחה והדרכת ההורים כיצד להיות תומכים ומסייעים, אך גם הצבת גבולות ומודעות לכך שימנעו מהחלפת תפקיד המורה וכן את הילד בהכנת משימות.
הכוונה היא להבטיח שהילד יתחיל את הלימודים עם כישורים מיטביים ולא ללמדו מראש מה שילמד עם הכיתה כולה, רק כדי שיתבלט בימים הראשונים, כי אז הוא עלול להשתעמם. ההשתתפות בסדנה תורמת משמעותית גם להורדת המתח המתעורר בקרב הילדים וההורים לקראת הכניסה לביה"ס.

במהלך הסדנאות נתנה גם להורים הדרכה ראשונית להורים בנושאים כגון חיזוק וגמישות תנועת אצבעות, ארגון הילקוט והקלמר לילדים עם קושי בהתארגנות וריכוז או השתלבות חברתית וכאשר מאותרות בעיות שמחייבות טיפול נוסף, מפנות המנחות את תשומת לב ההורים ודואגות להפנות את הילד לטיפול מתאים.

היתרון בסדנאות בכללית, בשונה מההיצע הגדול בשוק הפרטי, הוא ברמה הגבוהה של המנחות, שכולן מרפאות בעיסוק שעברו הכשרה והסמכה בטיפול בילדים והכנתם לביה"ס.
הסדנאות אינן כלולות בסל הבריאות ולכן מוצעות במחירי עלות, אך נערכות לא למטרות רווח כך שמחירן נח ביותר ועמיתי כללית מושלם נהנים מהנחה משמעותית נוספת.


צילום: דוברות כללית
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות