21.05.2022

שבת

מלווים את הקבוצה לכל מקום- אוהדי מכבי חיפה באצטדיון טוטו טרנר צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

מכבי חיפה נעדרה מטקס ההכתרה

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

אלפי אוהדי מכבי חיפה, שהולכים ונוסעים אחריה באש ובמים, הדרימו במוצאי-שבת לבאר-שבע, וציפו לחוות עוד יום מאושר בחייהם. המציאות טפחה על הפנים, לא בתוצאה השלילית שאפילו החמיאה לה בהשוואה ליכולת, אלא בעיקר באי הופעת הקבוצה לטקס ההכתרה האפשרי. עוד באג בדרך לאליפות ה-14

שנה שלמה עבדה מכבי חיפה על המעמד הזה. הבטחת אליפות ישראל מספר 14 שלה ועוד באצטדיון טרנר מבצר היריבה החזקה ביותר העונה הפועל באר-שבע. האמת, באר-שבע לא נדרשה להיעזר במבצר כי חיפה, ביכולת נרפה, עשתה לה יותר ממחצית העבודה.

חוץ מאי-ביצוע פעולת ההכתרה, דבר שעכשיו אמור לקרות ביום שלישי בסמי עופר מול  מכבי ת"א, או במשחק שלאחריו, אין צורך להילחץ, הבעיה שזה לא היה זה ה"באג" הראשון של האלופה שבדרך. בדיוק לפני שבועיים בנתניה היו אותם יחסי-כוחות, לטובת הקבוצה היריבה, מכבי נתניה. רק שנתניה ידעה לגמור את המלאכה במטח של שלישיה. אלמלא החמיצה באר-שבע שוב ושוב, התוצאה הייתה אמורה לעבור שחזור.

ירידה חדה ביכולת: דולב חזיזה ומוחמד אבו פאני צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה


אז מה קורה לאחרונה למכבי חיפה? קשה להגין.. יש כמה אפשרויות:
1.מנוחה על זרי הדפנה הגורמת לחוסר נחישות. 
2. עייפות מכמעט שנתיים של הולכת הטבלה.
3. נסיגה ביכולת האישית.
4. התפרקות ההגנה שמזייפת כבר תקופה

ל-4 הסיבות אפשר לצרף בשבועות מצב-רוחו של ברק בכר ששכל את אחיו ז"ל. יתכן שהדבר משפיע עליו, זמנית יש לקוות, בכך שאינו מצליח לעצור את הנסיגה  של שחקניו ונימנע מלנקוט כלפיהם יד חזקה יותר, או שינוי בצורת האימונים.

בכל מקרה, לא ניקח מברק בכר את הקרדיט שהוא ראוי לו.  הבעיה הכי גדולה , שהשחקנים לא מבינים לבדם היכן הם נמצאים. למזלם, המחצית הראשונה  המדהימה של העונה, שכמעט הבטיחה להם את האליפות, משלימה את מה שחסר.
 
רבים מאוהדי הירוקים, שלא מחמיצים משחק, עשו את הדרך גם לבאר-שבע. דומה שביכולתם וחוסר נחישותם, השחקנים לא כיבדו את האוהדים והמעמד. הם כיבדו רוב העונה, בסיומה הפושר.

נכון שברגע שהצלחת תוגש למכבי חיפה, הכל ישכח וספרי ההיסטוריה לא ייכנסו לפרטים הקטנים, לכאורה מצד שני, לקראת הקיץ של הבנייה, לא בטוח שברק בכר יתעלם, כי הרי משחקים רצופים דורשים המשכיות.
 
בכר לא יעבור בשקט על היכולת הבינונית-מינוס של ההגנה הפריכה, הדורשת ריענון משמעותי. גם היחלשותם החדה של עומר אצילי ודין דוד, ועוד לא דיברנו על דולב חזיזה, דורשת תחקיר שטח. ומוחמד אבו-פאני ? דומה שהתחיל לחגוג לפני הזמן.

טוב שיש ג'וש כהן, ויש לקוות שלא יתפתה ויחזור לליגה ה אמריקנית ובינתיים, במבט אחרון לטרנר: מכבי חיפה נעדרה מטקס ההכתרה. לתיקונכם ברק וגיא צרפתי.

יצליח לתקן את התצוגה ? ברק בכר לאחר ההפסד אמש צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות