04.12.2021

שבת

ברק בכר, הכין את הקבוצה מצויין למשחק קשה צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

מכבי חיפה החזירה את כבודה המקצועי באירופה

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

במקום להתבכיין על נחיתות פיזית,  שבלטה בברלין, ברק בכר הכין את הירוקים למשחק אגרסיבי בקצב טוב, וזכה עם שחקניו לניצחון על אלופת הליגה הצ'כית, הטובה בשתי דרגות מליגת העל שלנו. עלי מוחמד נתן את משחקו הטוב ביותר במכבי חיפה, כישרונו של מחמוד ג'אבר עוד יביא אותו לנבחרת ישראל ודוניו אותת: למכבי חיפה דווקא יש חלוץ

אחרי ההפסד המביך באירופה לאוניון ברלין, 3:0, בו חיפה נראתה אבודה וכמו נחותה, קיבלתי הודעת ווטסאפ מידיד, אחד העיתונאים הבכירים בארץ המומחה בעיקר לכדורגל עולמי. האיש אובייקטיבי ואין לו דבר מיוחד נגד מכבי חיפה. הוא כתב: "להגיד את האמת, לשום קבוצה ישראלית, כולל מכבי חיפה, אין מקום בבונדסליגה הבכירה בגרמניה. אולי בצמרת הליגה השנייה". לא יכולתי שלא להסכים איתו אחרי תצוגת הנפל בברלין.

והנה, ביום חמישי, בסמי עופר, אותה מכבי חיפה ניצחה קבוצה ברמתה של אוניון ברלין, ולבטח מליגה שעולה בשתי דרגות על ליגת העל שלנו. סלביה פראג, אלופת צ'כיה, שלא הפסידה ולו משחק אחד(אשתקד). השאלה שעולה מיד איך הדבר קרה, למרות שבכדורגל הפתעה היא מונח גמיש? כיצד חיפה  כמעט השתוותה ביכולת לסלביה, אולי נפלה במעט , אך קשה לומר שהתוצאה הסופית, 0:1 ירוק, לא עשתה עוול נוראי לצ'כים? .יתר על כן, חיפה הרוויחה את הניצחון היוקרתי, אחד הבולטים שלה מאז קמפיין ליגת האלופות ב-2002, בצדק. מסוים. התשובה: ברק בכר, לא רק שנמנע להתבכיין על הנחיתות הישראלית הבולטת , אלא גרם לשחקניו לשחק בצורה אגרסיבית-אירופית, להגביר קצב משחק ולהראות ליריבה כוונות לנצח לגבור עליה.

מכבי חיפה, בנוסף על הנקודות וגם השער הראשון בשלב הבתים, שיחקה גם על הכבוד המקצועי שלה. וזה הצליח, ועוד איך. הצליחה לתת תחושה שהיא כן שייכת לאירופה, אם כי בדרג השני, כמובן.

נכון שג'וש כהן החוזר לימיו הגדולים מאשתקד לאחר פתיחת עונה מהוססת, נתן תצוגת שוערות נהדרת. נרון שהצ'כים החמיצו מספר הזדמנויות. נכון גם  גם שהמזל שיחק בצד של חיפה. אלא שגם הירוקים הציגו כמה הופעות מבריקות ויעילות, שיש בהן לעודד לקראת המשך הקרב על האליפות.

דוניו חוגג את שער הניצחון צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

למשל, עלי מוחמד, נתן את ההופעה הטובה ביותר שלו מאז הגיע למכבי חיפה. נייד, אגרסיבי וגם מדויק, כמו בבישול המצוין לדוניו. ומה תגידו על מחמוד ג'אבר? רק לפני חודש, אחרי משחק הבכורה שלו באירופה מול פיינורד, הוא תפס את הכותרת הראשית ב"כרמליסט),  האתר שהיה כלי התקשורת הראשון להתמקד בו, תוך אבחנה שהוא בדרך להיות שחקן רוטציה.

עכשיו, אחרי חודש, אני כבר סבור שלא ירחק היום בו  ג'אבר יאייש את הרכב נבחרת ישראל במהדורה החדשה שלה, אולי בתחילת הקמפיין האירופי הבא.  עם הכושר הגופני הפנומנלי שלו, הנוכחות הפיזית הנקייה שלו, ובעזרת שיפור נוסף בטכניקה הבינונית שלו בינתיים, שגרמה לו להחמיץ לקראת הסיום מצב ל-0:2, הוא מועמד לעלות עוד מדרגה.

בשורה גדולה היא דוניו בשני המשחקים האחרונים. בכר וגיא צרפתי עוזרו, חשו כנראה באימונים שהגנאי בדרך לחזרה לכושר. אחרי הראשון בירושלים, הוא הבקיע שער נפלא מול הצ'כים, אחרי שהחמיץ דקה לפני כן ממצב יותר אפשרי

קצת צחקתי כאשר שמעתי את השדרים כי מהמצב הזה היה "חייב" להבקיע. נכון בתיאוריה, אבל במצב כזה כשאתה מגיע במהירות מסחררת, ושוער היריב סוגר היטב, רק רבע מהמצבים הופכים לשער. היכולת לחלוף על פני ההגנה  ולשלוח כדור מסוכן, הייתה איתות חזק דיו. אגב, גם אצל בן שהר, המחליף, חל שיפורון. דין דוד המוכשר הוא רכש שכישרונו טרם נפתח ובינתיים הוא הבטחה לעתיד יותר מאשר הווה.

בוגדן פלאניץ' נתן משחק הירואי, והופעה מעולה הייתה גם לחוסה רודריגס ולעתים לעומר אצילי.

הירוקים חוגגים ניצחון יוקרתי צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות