18.04.2021

יום ראשון

צילום: אסף פטוקה

מכבי חיפה אינה רק הקבוצה של רוקאביצה

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

המלחמה על ההישרדות בראש הטבלה, לעומת הפריצה של היריבה הצהובה השנואה, דווקא הוציא דברים טובים ממכבי חיפה. היא הסירה ספיקות לחוסר עומק לעומת האלופה המכהנת. התברר כי דוניו הגנאי חלוץ הרבה יותר חד מכפי שחשבנו, והחזרה מפולין של מוחמד עוואד היא תוספת משמעותית. כדי שכל העובדות המשמחות האלה יתחברו מעשית צריך בנוסף ליופי גם אופי

לפני כחודש,  חששו אוהדי מכבי חיפה ובצדק מחילוף בהובלת הליגה. יתרון של 8 נקודות שנראה כטווח ביטחון משמעותי, מוזער ל-2 בלבד. הפרש של משחק אחד., לא יותר. חיפה החמיצה נקודות, בעוד שמכבי ת"א, היריבה השנואה וגם המפחידה  יש להודות, העלתה הילוך מאז כניסת המאמן פטר ואן-לוון לתפקיד ונראתה חסרת מעצורים.

אם זה לא הספיק, חלוץ החוד ניקיטה רוקאביצה שעשה הכל ובעיקר הבקיע, נפצע ונאלץ להחמיץ משחקים. כל הנתונים הצביעו על אפשרויות של מהפך לכיוון השנתיים הקודמות והמתסכלות.

גודסווואי דוניו בעוד דריבל | צילום: אסף פטוקה

אבל אז קרה משהו. החלוץ  הגנאי גוד סוויי דוניו, שלא הרשים כלל בתקופת רוקאביצה, נכנס לעמדה של האוסטרלי. יש אומרים היום , לאחר ולפני מעשה, כי כתוצאה מפציעת רוקאביצה נולדו  דברים דבים טובים. דוניו, השחקן "המצחיק" ברמתו שלפני כן, התגלה כסקורר אמיתי.

שועל רחבה המחפש את השער, ומיומן בהבקעות. לא הרבה פחות מהמקור האוסטרלי. 4 שערים ב-4 משחקים רצופים, הסתיימו בהבקעותיו ובצורה מסוגגנת. הרציפות מוכיחה שלא מדובר בדברים מקריים, אלא במניה הנסחרת בצורה טובה. לבחור הגנאי יש חוש מיקום, ולא פחות מכך הוא ניחן בבעיטה מדייקת יחסית, מגוון תכונות מבוקשות בבורסת הכדוררגל..

נטע לביא מנהל עבודה | צילום: אסף פטוקה

התפתחות נוספת מבחינת מכבי חיפה מאז פציעת מלך השערים אשתקד וגם העונה, הייתה החזרתו של מוחמד עוואד מפולין. נכון שעוואד עדיין מחפש את השער מבלי לכבוש, אבל מי שמכיר אותו, ואוהדי מכבי חיפה מכירים, יודע שזהו עניין של זמן.

עכשיו, רוקאביצה עדיין בתהליכי החלמה, יש למכבי חיפה שלושה שחקני חוד משמעותיים. מי שסבר כי ת"א תפרוץ ותברח בזכות העומק, תופעה שבלטה בשתי האליפויות הרצופות. קיבל מענה כי גם לחיפה יש חומר עמוק. ישנה כבר הבנה שתופעת העומק עובדת גם במכבי חיפה. 

המסקנה העיקרית שעם כל הכבוד לאוסטרלי, מכבי חיפה אינה קבוצה של רוקאביצה ולא הכל תלוי בו. גם מבחינתו האישית  של מלך השערים, שרוצה לראות לציו שחקנים פוריים ומבקיעים, זו בשורה מצוינת. גם הוא לא ירגיש שלם אם ישחזר את תואר מלך השערים  בעוד מכבי חיפה לא תזכה באליפות. ממש דומה לתופעה  הידועה בכדורסל, שכוכב הקבוצה קולע 40 נקודות. והקבוצה, מפסידה.

גילויו של דוניו  שקיבל את ההזדמנות להוכיח מה הוא שווה, והזזת נטע לוי לביא ובמיוחד דולב חזיזה קדימה, נתנה תוצאות נהדרות, נכון לעכשיו.

סגל עמוק ומוכשר | צילום: אסף פטוקה

כמעט שכחנו שבמשחקים האחרונים נעדר צ'ארון שרי. חזיזה ועומר אצילי, שעדיין רחוק משיאו. גם לכך ניתנו פתרונות 6. ועוד לא דיברנו על הצפוי במקרה של יובל אשכנזי, כוח-אש נוסף שיחזק את הקו הקדמי.

ההתפתחויות נמשכות: מכבי ת"א עדיין מצפה למעידה של חיפה, בעוד בחיפה מצפים לתקלה של מכבי ת"א כדי שתקל עליה. אבל המסקנה המעודת, ואין בה לפגוע במעמדו של האוסטרלי, היא שמכבי חיפה אינה רק הקבוצה של רוקאביצה. הסדר הנכון: רוקאביצה תלוי במכבי חיפה, והיא אמור לעזור לו לממש את שאיפותיו.

ובינתיים, למרות תתחזית האופטימית מכבי חיפה צריכה להתייחס לכל משחק, תהיה היריבה אשר תהיה, כלגמר גביע. היא מספיק נכוותה בשנים האחרונים מכישלונות היכן שאיש לא ציפה. לכן, לא רק יופי, אלא הרבה אופי.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות