11.04.2021

יום ראשון

צילום: דוברות מכבי

מכבי: חוזרים לנורמליות

ישיבה ממושכת, ירידה בפעילות הגופנית, עלייה במשקל ופגיעה באורח החיים הבריא, הם חלק מנזקי הקורונה שליוותה אותנו בשנה האחרונה. במכבי קוראים לקחת אחריות על הבריאות ומציעים מגוון סדנאות ייעודיות מותאמות אישית

נתוני משרד הבריאות לא מותירים כל ספק- שינויים בהרגלי התזונה, הפחתה בעצימות הפעילות הגופנית וישיבה ממושכת מול המסכים, יחד עם פגיעה רגשית שהיא תולדה של סגרים, ריחוק חברתי ומתח נפשי, , מהווים  השפעה שלילית ומשמעותית על בריאות  האוכלוסייה. 

נתונים אלה נתמכים על ידי מספר רב של סקרים ומחקרים שנעשו בשנה האחרונה, ביניהם סקר שנערך על ידי מכון ברוקדייל, שם 28.6% מהמרואיינים דיווחו שמשקלם עלה מאז פרוץ משבר הקורונה, בעוד בסקר חדש שנעשה באוניברסיטה העברית עלה כי רק 15% מהציבור ניצל את השהיה הרבה בבית כדי להגביר את כמות האימונים שלו. התוצאה הישירה של ההפחתה באימונים הייתה עלייה במשקל – 55% מהנשאלים דיווחו על עלייה במשקל, כאשר מחצית מהנשאלים עלו ביותר מ-2 ק"ג. העלייה הממוצעת בתקופה זו עמדה על 1.2 ק"ג.

צילום: דוברות מכבי

במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות ערים לתמונה העגומה  והחלו לקדם תכניות מותאמות לאוכלוסיות השונות, בכדי שאלו יתחילו לסגל לעצמם שגרת חיים בריאה. . סדנת ‘מכבי קל לירידה במשקל’, היא אחת התכניות המובילות, במסגרתה מקבלים המשתתפים כלים לאורח חיים בריא ותזונה נכונה:  בניית תפריט מותאם אישית ,  התמודדות עם אכילה רגשית, הדרכה לקנייה נכונה בסופר ,תכנית מותאמת אישית לפעילות גופנית ועוד. במכבי שואפים להעניק לחברי הקופה כלים לשינוי ההרגלים לטווח הארוך שנתמכים בהסברה מקצועית לתזונה מאוזנת ושיפור המוטיבציה לשמירה על הישגים לאורך זמן, על ידי תמיכה קבוצתית בתהליך.

קבוצות מכבי קל פועלות כל השנה במרפאות מכבי וכן בסדנאות מקוונות בזום. במהלך השנה צפויות להיפתח סדנאות מכבי קל בתחומים נוספים, בהתאמה לצרכים השונים של חברי הקופה: מכבי קל לגיל המעבר, מכבי קל לנשים אחרי לידה, מכבי קל לנשים בלבד ומכבי קל לטרום סוכרתיים. 

מדוע הנושא רלוונטי מתמיד? מסקרים ומחקרים רבים ניתן לראות מספר ממצאים מדאיגים שקרו שבשנת הקורונה.  למשל, בסקר טלפוני שנערך עי מכון ברוקדייל נמצא כי 28.6% מהמרואיינים דיווחו שמשקלם עלמה מאז תחילת הקורונה, 24.1% דווחו שהם אוכלים הרבה יותר בשנה האחרונה. בנוסף, בסקר חדש באוניברסיטה העברית נבדקו הרגלי האימונים והתזונה של 1,200 נבדקים בתקופת הקורונה שנוהגים להתאמן במסגרת חוגים, חדר כושר. ממצאי הסקר הציגו תמונה מדאיגה, לפיה 70% מהישראלים שהיו רגילים להתאמן בצורה סדירה התאמנו פחות מהרגיל בתקופת הסגר והמגבלות על התנועה. בנוסף, רק 15% מהציבור ניצלו את הבידוד בבית כדי להגביר את כמות האימונים שלהם. התוצאה הישירה של ההפחתה באימונים הייתה עלייה במשקל – 55% מהנשאלים דיווחו שעלו במשקל, מחצית מהנשאלים עלו ביותר מ-2 ק"ג כשהעלייה הממוצעת בתקופה זו עמדה על 1.2 ק"ג. "כולנו רוצים לחזור כבר לשגרה הנורמלית והמוכרת, להיכנס לג'ינס ולהיפטר מהטרנינג. שגרה טובה צריך לתרגל. היום, מחר וגם בעוד שבוע. במכבי אנו מאמינים שהכי קל ונוח לחזור לשגרה בקבוצה כשלכולם יש מטרה משותפת, אכילה מאוזנת ואורח חיים בריא ופעיל",סיכמה סמדר פרימור, דיאטנית קלינית ומנהלת קבוצות תזונה במכבי בצפון.

צילום: דוברות מכבי

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הכירו בטינדר וניהלו קשר כמה חודשים

ההפתעה היתה רגע לפני המפגש, כשהאישה העבירה את הטלפון לקביעת מיקום הפגישה והבעל נדהם היא מרצה באוניברסיטה, הוא איש צבא בדרגה בכירה ויחד הם נשואים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות