04.12.2021

שבת

אילוסטרציה

מי שמע מה קרה לסופי ? (סיפור חקירה)

גיל ההתבגרות זו תקופה מאתגרת לא רק עבור הילדים עצמם, אלא גם להורים ולסביבה כולה. את זה ניתן יהיה לראות במקרה הבא, של סופי, נערה בת 15, ממשפחה טובה בקריות, שביום בהיר אחד החליטה לעזוב את הבית. בימים הראשונים של האביב, קיבלו ההורים של סופי, מכתב מבתם, שנמסר מידי חברה טובה, ובו סופי מספרת להורים שלה, שהיא החליטה לעזוב את הבית, ושלא יחפשו אחריה. היא נמצאת במקום טוב ובטוח. 

מיד עם קבלת המכתב הוריה הגיעו למשרד חקירות, "אמנון רודס חקירות", וביקשו שאקח על עצמי את החיפוש אחר בתם. סופי היא הבת הצעירה של הזוג, שלהם שני בנים בוגרים. שני ההורים, איתן ומרגלית (שמות בדויים) גרים בבית מפואר באחת הקריות. איתן הוא יבואן של מוצר אהוד בישראל, ומרגלית היא פסיכולוגית קלינית וותיקה. במפגש שקיימתי עם הזוג, הם סיפרו לי שסופי היא בת מאומצת, ושהיא יודעת על כך מאז ילדותה. היא לא חסרה דבר כל חייה, וההיעלמות שלה מהבית מאד מטרידה אותם.

צעד ראשון בחקירה שלי, היה לחקור את הדיירים הנוספים בבית. אחד מהם, הייתה עובדת זרה המטפלת באמה של מרגלית, קשישה בת 80 שגרה בבית בתה. לשמחתי גיליתי שהמטפלת הפיליפינית דוברת עברית מצוינת, כך שאת התשאול יכולתי לעשות בעברית. בזמן שחקרתי אותה, היא סיפרה לי פרט חשוב, שאיתן לא חשף בפניי, בזמן הפגישה שלנו. שבבית קיימים מספר מכשירי ציתות ושמדי פעם, הוא מקשיב לשיחות שהמכשיר קולט. אחרי התשאול של המטפלת, הבנתי שהגיע הזמן לשיחה עם האב, שנדמה לי שהוא מסתיר ממני מידע נוסף, שהוא לא מעוניין שאני אשמע עליו.

למחרת בבוקר, הגעתי לביתם של איתן ומרגלית, לפני שאיתן יצא למקום העבודה שלו. הוא קיבל אותי למשרד הביתי, ואחרי שלחצתי אותו, הוא הודה שבבית מכשירי ציתות, ושהוא מדי פעם מקשיב לשיחות המתקיימות בחדרי הבית, או בטלפונים הקוויים שבבית. הוא הסביר שכאיש עסקים, הוא מפחד מריגול עסקי, ולכן, הוא נוקט באמצעים שונים להגנה על עסקיו. ידעתי שיש עוד משהו שהוא לא מספר לי, וחיכיתי שהוא ינדב בעצמו את המידע. לבסוף הוא הודה, שהייתה סיבה טובה לכך שסופי ברחה מהבית, אך בחר שלא לספר לי אותה, אך הסכים לומר שנמסר לו שסופי במקום בטוח, אבל אין לו מושג איפה היא עשויה להיות. 

סופי הצליחה לשמור על דממת אלחוט, על ידי כיבוי של הנייד שלה, כך שההורים לא יוכלו לעקוב אחרי התנועות שלה. ידעתי שבסופו של דבר, הילדה תיצור קשר עם הוריה, כי הכסף שהיא לקחה איתה ייגמר, ושבגיל 15, ילדים עדיין צריכים את התמיכה של ההורים שלהם, לפחות הכלכלית. כמה ימים אחרי היעלמותה היא שלחה הודעה מטלפון לא מזוהה, כשהיא מבקשת שאביה יפקיד כסף בחשבון בבנק הדאר שמשם היא תוכל למשוך את הכסף. קבענו שאני אגיע לשם, כי אם ההורים יגיעו למקום והיא תראה אותם היא תברח שוב.

למחרת בבוקר, התייצבתי בסניף הדאר איפה שמתנהל החשבון של סופי, ואחרי שהיא משכה את הכסף, ניגשתי אליה. הצגתי את עצמי וראיתי בעיניה שהיא שוקלת לברוח אבל אחרי שהסברתי לה, שההורים מאד דואגים לה והם רוצים לעזור לה, ושהיא צריכה לתת להם להגיש את העזרה שלהם, היא בחרה להישאר. היא הנהנה בראשה והלכנו לשבת בגינה לא רחוק מבית הדאר. ואז, היא שיתפה אותי בסיבה למה היא ברחה מהבית. היא סיפרה לי, שכולם תמיד ידעו שהיא בת מאומצת, וזה מעולם לא הפריע לה. המראה האקזוטי שלה לעומת המראה הבהיר של ההורים והאחים, עורר סקרנות בקרב מכרים וחברים, אבל זה לא נתן לה תחושה של חריגות אלא של ייחודיות. ההורים והמשפחה פינקו אותה ונתנו לה את כל מה שהיא יכלה לחלום עליו. אבל לפני כמה זמן, נכנסה דמות חדשה לחיים של כולם. דוד שלה, אח של אמא שלה חזר לאחרונה מארה"ב, אחרי שהוא התגרש מאשתו, והשאיר אותה עם ארבעת ילדיו בניו יורק. במשך שנים אמא שלה סיפרה שאחיה הוא רודף שמלות ידוע, אבל כולם נשבים בקסם שלו.

כשהוא התחיל לבקר בבית ההורים, הוא מיד קלט את היופי של סופי, ואחרי כמה ביקורים הוא החל להטריד אותה. כשהיא אמרה שהיא תתלונן בפני ההורים, הוא לעג לה ואמר שאף אחד לא יאמין לה, ושאמה שלה בכלל תזרוק אותה מהבית, ילדה מאומצת מברזיל, ושברור שהיא תעדיף את האח היחיד שלה על פני הבת המאומצת. סופי האמינה לו ובמקום לספר להורים, ברחה לחברה טובה שלפני שנה עברה למרכז עם משפחתה. באמצע הסיפור, היא התחילה לבכות ומיד התקשרתי למרגלית וקישרתי בין אם לבת. הסברתי לסופי שהיא צריכה לשתף את אמא שלה, ולהאמין באהבה שלה. ואכן, זה מה סופי עשתה, וסוכם שהיא תחזור איתי לבית ההורים בקריות.

המפגש של סופי עם ההורים היה מרגש למדי, ובאותו המעמד, נמסר לסופי, שעל הדוד המטרידן, 

נאסרה הכניסה לבית ההורים, וגם הוצא צו מבית המשפט, שאסור לו להיות בקרבתה של סופי עד גיל 18. 

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות