04.07.2022

יום שני

מיזם 'ניקיון המיליון' יוצא לדרך

לקראת יום כדור הארץ שיחול בתאריך 22.4.21 התגבש מיזם לאומי רחב היקף שמטרתו לנקות את השטחים הפתוחים ברחבי ישראל. המיזם נוצר בהתארגנות משותפת של גופים רבים ביניהם: רשות הטבע והגנים, מפעל הפיס, קרן קימת לישראל, הרשויות המקומיות, המועצות האזוריות והחברה להגנת הטבע

החזון המרכזי של המיזם הוא לייצר לראשונה תהליך ארוך טווח ומתפתח שיהווה "גלגל תנופה" לאומי שיתפרס על פני כ 5 שנים –  במטרה להעמיק את המודעות הציבורית, להניע לפעולה ולעודד את הקהילה והחברה הישראלית להיות שותפים מלאים בשמירה על ניקיון היערות והטבע וטיפוח של סביבה נקייה. 
יריית הפתיחה לתחילתו של המיזם, תחל בפעילויות ניקיון ושמירה על הסביבה ביום כדור הארץ שחל בשבוע הבא. יום כדור הארץ הבינלאומי יהווה אירוע ראשוני להשקת הפרויקט, במסגרתו יצאו קבוצות רבות מכל ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום, מרשויות, חברות ומגזרים מגוונים, כולם יחד, לפעילות ניקיון בשטחים הפתוחים, עפ"י שיבוץ שיקבע מראש. בנוסף לאורך השנה יתקיימו 'ימי שיא' לניקיון והסברה, בחודשים יוני ואוקטובר 2021, על מנת לתחום את תחילת וסיום תקופה אל מול  קבוצות הפעילות.


בשאר ימות השנה, תתקיים פעילות כלל ארצית, חוצת מגזרים, בתוך הקהילה, במטרה לרתום את הרשויות המקומיות ואת הקהילה למחויבות לניקיון בשטחים שבקרבת הרשויות. במקביל, יוקמו קבוצות ניקיון ייעודיות לאימוץ שטחים במקומות מרוחקים יותר, זאת במטרה להוביל להנחלת תרבות לשמירה על ארץ נקייה ומניעת השלכת פסולת, תוך רתימת התושבים, אשר יהיו מודעים לחשיבות הניקיון ויגלו אכפתיות אמיתית ודוגמא אישית לשמירה על הטבע בקרבתם, ובכלל. בנוסף, לאורך השנה ובתקופת המיזם כולו, תבוצענה פעילויות הדרכה והכשרה לנציגים ומובילים בקהילה.

עד כה נרשמו לפעילות עשרות אלפי אנשים, כאשר בשיאו של המבצע הצפי הוא להגיע לכמיליון אזרחים היוצאים יחד לפינוי פסולת המוני.
שאול גולדשטיין, מנכ״ל רשות הטבע והגנים:נושא הניקיון של הארץ מעסיק את רשות הטבע והגנים ימים ולילות. לפני שנתיים הבנו שאם לא יהיה שינוי בתודעה, הארץ תמשיך להיות מלוכלכת. יזמתי פניה אל השותפים על מנת לחולל שינוי בנושא הניקיון. שיתופי הפעולה עם כלל הגורמים הוא הדרך היחידה שנוכל להתחיל לשנות את המצב. אני קורא לציבור הרחב להצטרף למיזם לטובת כולנו!
אברהם דובדבני, יו"ר קרן קימת לישראל: אנו שמחים וגאים להשתתף במיזם המבורך של "ניקיון המיליון" ולעודד נושאים שקק"ל חרטה על דגלה כמו קיימות ושמירה על הסביבה. נושאים אלו מבטאים את מהותה של קק"ל, על פי האמנה שיש לה עם ממשלת ישראל מהקמת המדינה. אנו מזמינים את עם ישראל כולו לבוא ולהירתם לפרויקט וביחד נהפוך את ישראל לנקייה יותר


חיים ביבס, יו״ר מרכז השלטון המקומי: השלטון המקומי גאה להיות שותף ולקחת חלק משמעותי במיזם "ניקיון המיליון" כנדבך נוסף בפעילות הנרחבת למען איכות הסביבה והשמירה על סביבה נקייה ומטופחת. ראשי הרשויות בכל רחבי הארץ מקדמים חינוך לניקיון ושמירה על הסביבה כחלק משינוי תפיסה תרבותי למען איכות החיים שלנו ושל הדורות הבאים. אני בטוח שהחיבור למיזם המבורך הזה יהווה מכפיל כוח ביכולת לרתום את הציבור למטרה חשובה זו.
רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס: מפעל הפיס גאה להוביל יחד עם הרשויות המקומיות, קק"ל ורט"ג את המיזם המקסים שבו נתחבר כולנו יחדיו למען מטרה אחת נעלה – שמירה על מרחבי ארצנו היפה ועל הכדור שעליו אנחנו חיים. אנו קוראים לציבור לצאת לטבע, להצטרף אלינו ולקחת חלק במשימה חינוכית, ערכית, התנדבותית וחברתית ובכך להפוך לשותפים מלאים בשימור יופייה של ארץ ישראל ונופיה. מפעל הפיס ימשיך לפעול ולהשקיע משאבים רבים לטיפוח המרחבים הפתוחים למען רווחתם של תושבי הרשויות המקומיות וכל אזרחי ישראל. 


שאול גולדשטיין, מנכ״ל רשות הטבע והגנים:נושא הניקיון של הארץ מעסיק אותנו ימים ולילות. הבנו שאם לא יהיה שינוי בתודעה, הארץ תמשיך להיות מלוכלכת. שיתופי הפעולה עם כלל הגורמים הוא הדרך היחידה שנוכל להתחיל לשנות את המצב. אני קורא לציבור הרחב להצטרף למיזם לטובת כולנו!שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז השלטון האזורי:המועצות האזוריות מחזיקות את רוב השטחים הפתוחים במדינת ישראל ועושות ככל יכולתן לשמור על השטחים הללו לצורך רווחת הציבור בישראל כולו.  השלכת הפסולת ולכלוך השטחים הפתוחים הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר עימם אנחנו מתמודדים מידי יום. אנו שמחים מאוד על השותפות הרחבה של כל הגורמים וקוראים לציבור לגלות אחריות ולהירתם למשימה הלאומית לניקיון המדינה.
להרשמה ופרטים נוספים: מוקד "ניקיון המיליון"

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות