05.08.2021

יום חמישי

קרדיט: דוברות זק״א

מיזם "מים חיים" של זק"א מתרחב לערים נוספות

בעקבות הצלחת פרויקט זק"א 'מים חיים' בעיר יקנעם, פנה 'מרכז השלטון המקומי' לכלל הרשויות להצטרף למיזם החשוב ומציל החיים

עם ריבוי המקרים הקשים של מציאת גלמודים ועריריים בביתם ימים רבים לאחר מותם. מעל 140 מקרים קשים שטופלו מתחילת השנה ע"י מתנדבי זק"א אחר שנמצאו מוטלים בביתם ללא רוח חיים במצב של איבוד צלם אנוש, אחר שנשכחו ונפטרו לבדם בביתם.

יצא ארגון זק"א במיזם חדש "מים חיים" פרויקט ייחודי כשבאמצעות ניטור שעון המים הדיגיטלי, מתריע תאגיד המים אל מחלקת הרווחה, לגבי אותם מקרים בהם נראה שקיימת צריכת מים השונה מהפעילות הרגילה והשגרתית של אותו צרכן. במידה ורואים למשל שאין צריכה או שהצריכה מועטה ביותר, הדבר מדליק נורה אדומה והפרטים מועברים לרווחה הבודקת את מצבו של הדייר.
לאחר כחודשיים של פיילוט מוצלח בעיריית יוקנעם פנה 'מרכז השלטון המקומי' בקריאה לכלל הרשויות בישראל לאמץ את המיזם של זק"א ולבדוק את האפשרות ליישם מיזם מציל חיים זה בעירם, ככל שניתן הדבר ואפשרי.
יהודה משי זהב, יו"ר זק"א: "אנחנו מברכים את 'מרכז השלטון המקומי' שאימץ את הרעיון. בימים אלו אנחנו בקשר עם ערים נוספות שבודקים את האפשרות להצטרף למיזם הפשוט והחשוב ובכך להציל חיים. אנחנו בזק"א נמשיך לעשות הכל כדי למנוע את הנפטר הבא. אסור לנו כחברה וכקהילה למצוא את יקירנו כשהם מתים לבדם ונמצאים רק בגל הריח הנוראי שדולף לחדר המדרגות. רק ע"י תשומת לב של כל אחד מאתנו נצליח לעצור את המגיפה השקטה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות