05.12.2021

יום ראשון

האחות יפעת אלון בתרגיל צילום: אלי דדון

מיון כרמל ערוך ומוכן לכל תרחיש

תוך מורכבות התנהלות בזמן קורונה תרגל מיון כרמל אירוע רב נפגעים גדול. בתרגיל בחנו אנשי פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות את צוותי מיון כרמל בטיפול בנפגעי תאונת דרכים גדולה בתוכם גם נפגעים חולי קורונה.

מנהל המיון ד"ר סלים חלבי : " יש לנו צוותים מיומנים ואיכותיים שתפקדו ותפעלו את התרגיל בצורה טובה מאוד, תושבי חיפה והצפון יכולים להיות רגועים כשהם מגיעים למיון כרמל, הם בידיים הכי טובות ".

בשעה 9 בבוקר פרצו אמבולנסים של מד"א לרחבת המיון של ביה"ח כרמל ופרקו עשרות נפגעי תאונת דרכים גדולה שהתרחשה סמוך למרכז חורב. בין הנפגעים מהתאונה היה ידוע גם על נפגע  חיובי לקורונה וצוות המיון נערך מיד בהתאם.

כך החל השבוע תרגיל האר"ן ( אירוע רב נפגעים ) הגדול במלר"ד ביה"ח כרמל.

" האמת היא שאת התרגיל הזה אנחנו יזמנו וביקשנו מפיקוד העורף מתוך כוונה לתרגל את הצוותים שלנו בעת הזאת ", מסביר מנהל המלר"ד ( המרכז לרפואה דחופה ) בביה"ח כרמל ד"ר סלים חלבי.

" בשנה וחצי האחרונות חווה המלר"ד בכרמל תקופה קשה ומורכבת", אומר ד"ר חלבי.

אנו מפעילים בעצם 3 אגפי מיון. מיון מהלכים, מיון שוכבים לחולים רגילים ומיון נשימתי לחולים ומטופלים החשודים לקורונה, זה דורש המון אנרגיות כוחות ורמה מקצועית גבוה מכל צוותי המיון.

העבודה המקבילה במיון הרגיל בשילוב העבודה במיון חולי הקורונה עם אלפים חולים וחשודים במהלך השנה היא מורכבת ודורשת מהצוותים טיפול בחולים תוך התמגנות ועבודה בתוך חליפות חלל שמאוד לא פשוט לתפקד בהם " מציין ד"ר חלבי.

ד"ר בני רביב וצוות פיקוד העורף צילום: אלי דדון

עקב הלחץ והקושי בעבודה במיונים בכל הארץ בתקופת הקורונה, נמנעו משרד הבריאות ופיקוד העורף מביצוע תרגילים ובדיקות בחדרי המיון.

" את התרגיל הזה אנחנו ביקשנו מפיקוד העורף כדי לתרגל את הצוותים שלנו למרות הקושי בתרחיש שהוא מאוד רלוונטי של אירוע ארן משולב בחולה קורונה ואני שמח על התרגיל ועל התוצאות המוצלחות שלו " אומר ד"ר חלבי

יפעת אלון האחות האחראית במיון כרמל שניהלה את הצד הסיעודי בתרגיל אומרת,

" קיימת חשיבות רבה לקיום תרגילי שעת חירום, דווקא בתקופה מורכבת ומאתגרת זו. המורכבות היא הן בטיפול בפצועים בזמן קורונה כאשר איננו יודעים מי מבניהם עלול להיות חולה קורונה, והן בניהול אירוע רב נפגעים במיון הכולל בתוכו מיון רספירטורי (נשימתי). 

הצוות ערוך ומוכן לתרגילים אלו, דבר שבא לידי ביטוי בפריסה מהירה של הציוד לקראת קבלת הפצועים, התגייסות מהירה של כוחות נוספים מבית החולים, חלוקה של הצוותים המטפלים ומתן טיפול מקצועי", מסכמת מנהלת הסיעוד אלון.

במיון כרמל ישנם 44 מיטות לקבלת חולים כולל חדר מיוחד בלחץ שלילי המאפשר קבלה וטיפול בחולים החשודים לקורונה או למחלות נשימתיות מדבקות

עוד מציין ד"ר חלבי ואומר כי " חשוב לתזכר את עצמנו כי השגרה שלנו יכולה להשתנות ברגע, וכי אנחנו חייבים להשתפר כל הזמן. 

במהלך השנה לא התבצעו תרגילים עקב הקורונה ולכן היה לנו חשוב לבצע את התרגיל

אני מרגיש שצוות המיון שלנו ערוך ומוכן לאירועים מסוג אלו ואני מודה לכל הצוותים שנטלו חלק בתרגיל. הבלתי צפוי תמיד מרחף סביבנו ואנו ממשיכים לתת את הטיפול הטוב ביותר ".

מהנהלת ביה"ח פיקח וניהל את התרגיל סגן מנהל ביה"ח ואחראי שעת החירום של כרמל ד"ר בני רביב. ממשרד הבריאות ביקר את התרגיל ד"ר משה מייקלסון אחראי בקרת תרגילים באגף לשעת חירום כשלצידו אנשי פיקוד העורף.

" מטרת התרגיל היתה לבחון את הצוותים בתרחיש מורכב של ארן וקורונה אומר ד"ר רביב

הדגש היה לתרגל את אנשי הצוות הצעירים מכלל הסקטורים, מנהל משק ביטחון בית מרקחת בנק הדם כולל כל הממשקים הרלוונטים. לשמחתי הצוות תפקד בצורה רצינית וטובה תוך התחשבות בהמשך עבודת המלר"ד הרגילה, בסיכום התרגיל קיבלנו ביקורות מצוינות ".

בצוות שע"ח של כרמל בניהולו של ד"ר בני רביב חברים אחראית שעת חירום האחות מרינה ניחנביץ ומזכירת הצוות היא מיכל לוי.

צוותי המיון בתרגיל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות