30.07.2021

יום שישי

קרדיט: דוברות עיריית חיפה

מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת הסערה הצפויה

מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת הסערה הצפויה לפקוד את העיר משעות הערב ועד לסוף השבוע הקרוב

במהלך סוף השבוע האחרון ירדו בחיפה למעלה מ –  148 מ"מ גשם ביממה המהווים כ – 23% מכמות הגשמים השנתית הממוצעת בחיפה.  
על פי תחזית השירות המטאורולוגי הסערה צפויה לחזור לאזורנו היום [ד'] משעות אחר הצהרים עם גשמים כבדים שירדו בכמויות דומות לסוף השבוע האחרון בפרקי זמן קצרים אף יותר. 

הגשמים יחלו לפנות ערב, ימשכו בעוצמה רבה בשעות הערב ויתחזקו מאוד בשעות הלילה בהן צפויים לרדת כ – 80 מ"מ גשם. הגשמים ילוו במשבי רוח של עד 65 קמ"ש צפויים להיחלש במהלך סוף השבוע. 
ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה אוהד דורפמן מסר כי: "צוותים מתוגברים של עיריית חיפה יועמדו בכוננות משעות הצהריים וייתנו מענה לפניות התושבים. ציוד כבד הוכן מבעוד מועד למקרים של הצפות ופינוי מכשולים כגון עצים, עמודי תאורה, רמזורים וקירות תומכים שעשויים לקרוס. מפקחי העירייה יסייעו בחסימת צירים ופינוי תושבים במקרה הצורך". 
המוקד העירוני 106 ירכז את פעילות מטה החירום ויפעל במתכונות מורחבת עם כמות גדולה של מוקדנים. נציג חברת החשמל יהיה נוכח במוקד העירוני על מנת לתת מענה מידי למקרים של הפסקות חשמל. מפקחיי העירייה יסיירו לאורך החופים ובשכונות על מנת לזהות הצפות ולתת מענה מידי וסיוע לתושבים באמצעות צוותי שאיבה שהועמדו גם הם בכוננות.    
בתוך כך נבדקו פעם נוספות מערכות ההתראה מפני עליית במפלס המים במעבר "חלוצי התעשייה". בסמוך למעבר יוצבו "עגלות חץ" באמצעותן יחסמו הכניסות למעבר מיד עם הפעלת מערכות ההתראה.  
עובדי אגף הרווחה יקיימו סיורים יזומים ברחובות העיר במטרה לאתר דרי-רחוב ולהעבירם לדירות מסתור של שירותי הרווחה. הסיורים ימשכו בכל שעות היום והלילה עד תום הסערה. בנוסף נערכו שירותי הרווחה, להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קשישים ובעלי מוגבלויות ופינוי תושבים למרכזים קהילתיים במקרים של הצפות. 

העירייה פונה לתושבים בבקשה לנצל את ההפוגה בגשמים בבקשה לחזק, דודי שמש, סככות וחפצים אחרים אשר עלולים לעוף ברוח, בעיקר מגגות ומקומות גבוהים. כמו כן מבקשת העירייה מהתושבים להימנע ככל הניתן מנהיגה ויציאה לרחובות שלא לצורך במהלך שעות הסערה.  
רשות הכבאות וההצלה קוראת לציבור שלא לשהות במפלסים תת קרקעיים ולא להשתמש במעליות למפלסים תת קרקעיים כאשר קיימת סכנת הצפה במבנה. כמו כן אין להיכנס לשלוליות שלמראית עין נראות עבירות, אך עלולות לסחוף את הרכב ולהפוך לסכנת חיים !

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הבלאגן ברחוב הסייפן – עקיצה ב 54 שניות

אפילו חיפאים ותיקים ומנוסים ייאלצו להודות במבוכה שאינם יודעים היכן ממוקם רחוב סייפן. מדובר ברחוב קטן ושליו ללא מוצא באורך כולל של כ200 מטר, הממוקם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות