19.01.2022

יום רביעי

פעילות שבוע המוכנות בבי"ס "המגינים" בקריית-חיים צילום: דוברות עיריית חיפה

מחר וביום חמישי יבוצע ניסוי התרעות במסגרת שבוע המוכנות וההיערכות לחירום הנערך השבוע בחיפה

במסגרת שבוע המוכנות, המתקיים השבוע, ייערך מחר (רביעי, 15.12) ניסוי התרעה בכל אחד מחמשת החבלים להם חולקה העיר בזה אחר זה

להלן מועדי ההתרעות:

קריית חיים ושמואל – 10:05
נווה שאנן ורמות כרמל – 10:15
חיפה מערב – 10:25
חיפה מפרץ והקריות – 10:35
כרמל, הדר והעיר התחתית – 10:45

במהלך הניסוי יתרגלו מוסדות החינוך כניסה למרחבים מוגנים.

פעילות שבוע המוכנות בבי"ס "המגינים" בקריית-חיים צילום: דוברות עיריית חיפה

למחרת, יום חמישי, 16.12, יבוצע ניסוי נוסף, בשעות הערב:

קריית חיים ושמואל – 18:05
נווה שאנן וברמות כרמל – 18:15
חיפה מערב – 18:25
חיפה מפרץ והקריות – 18:35
כרמל, הדר והעיר התחתית – 18:45

במהלך ניסויי ההתרעות תפעל אפליקציית פיקוד העורף ותתריע מייד עם הישמע האזעקה. על כן, מומלץ לתושבים להוריד את האפליקצייה פיקוד העורף, אשר באמצעותה יוכל לקבל כל תושב התראה אישית כהודעת "פוש", על פי המיקום בו יימצא והזמן העומד לרשותו להיכנס למרחב מוגן (דקה).

שבוע המוכנות, הנערך השבוע בחיפה, החל מיום ראשון ועד יום חמישי, 12-16.12, על ידי פיקוד העורף ועיריית חיפה, נועד להעלות את רמת המוכנות של תושבי העיר למצבי חירום, מתוך הבנה, כי היערכות מוקדמת של התושבים, מחזקת את החוסן ועשויה להציל חיים.

במהלך שבוע זה מקיימים מאות חניכי תנועות הנוער, יחד עם חיילי פיקוד העורף ועובדי עיריית חיפה, פעולות הסברה במוסדות החינוך, במתחמי קניות ובמסגרות יום לקשישים ובתי האבות. כמו כן מוקמות עמדות הסברה על-ידי חיילי פיקוד העורף בקניונים ובמוקדי התקהלות נוספים ברחבי העיר. פעילות ההסברה, המתקיימת בעברית, ברוסית, בערבית ובאמהרית, מתמקדת בדרכי הכנת הבית לחירום, באיתור המרחב המוגן וכן במתן המלצות למצרכים ולציוד הנדרשים לשעת חירום.

בנוסף, מתמקדת הפעילות בהטמעת חמשת איזורי ההתרעה החדשים, להם חולקה העיר, אשר יאפשרו לתושבים שגרת חירום נוחה יותר, בה יידרשו להיכנס למקלטים רק כאשר האיום יוכוון לאיזור מגוריהם.

לקראת שבוע המוכנות, הפיץ פיקוד העורף בשיתוף העירייה סקר אינטרנטי, שהופץ בקרב תושבי העיר, אשר נועד לבחון את תחושת המוכנות של תושבי העיר לחירום. תוצאות הסקר ישמשו ככלי עבודה להמשך הכנת הרשות ותושבי העיר לחירום.

דגש נוסף מושם במהלך השבוע בשיפור המיגון האישי של התושבים. במסגרת זו נקראים התושבים להכין את המקלטים המשותפים ויכולים לפנות למוקד העירוני 106 ולבקש את עזרת העירייה בפינוי תכולת המקלטים.

פעילות שבוע המוכנות בבי"ס "המגינים" בקריית-חיים צילום: דוברות עיריית חיפה


מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות