02.07.2022

שבת

מחסנת המתחסנת: שלומית בן ארי אחות החיסונים המיתולוגית שחיסנה דורות רבים מאז שנות ה-50 סגרה מעגל עת חוסנה נגד קורונה

שלומית בן ארי בת ה-85, הינה אחות מומחית לחיסונים שעד היום מהווה מקור ידע בנושא גם לרופאים שבוחרים להיוועץ בה כמתנדבת בכללית לאחר עשרות שנים בהן הייתה אחות החיסונים במחוז חיפה וגליל מערבי. היא החלה לחסן עוד בשנת 57', כאשר הגיעו לישראל חיסוני הפוליו שפיתח ד"ר סאלק

במהלך מגיפת הפוליו בשנות ה-50 היתה שלומית מסיימת משמרת לילה כאחות מילדת ויוצאת לכפרי הגליל לחסן כנגד שיתוק ילדים. היא אף זכתה להיפגש עם פרופ' סאלק בהרצאה שנתן- ביידיש! כשהגיע לחיפה להסביר על החיסון שפיתח. במהלך השנים, חיסנה שלומית דורות רבים כנגד התפרצויות של פוליו, חצבת, שחפת, שפעת ולקחה חלק במבצעי קליטה בריאותית וחיסונם של עולים מאתיופיה והודו ועוד.

אלפי תרמילאים קיבלו ממנה הדרכה וחיסונים לפני יציאה לטיול הגדול בארצות אקוזטיות והוקסמו מהאחות הותיקה שמגלה כזו בקיאות בכל הקשור בחיסונים. גם כיום מסייעת שלומית במוקדים למתן חיסוני הקורונה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ולא אחת פוגשת להפתעתה בפנקס החיסונים של הותיקים חתימה של על חיסון שנתנה להם לפני עשרות שנים.

עתה הפכה המחסנת למחוסנת כאשר האחות פלורה חיים – אחות טיפול מכוון במרפאת יוליוסבורגר, נתנה לה חיסון שני כנגד הקורונה והיא קוראת לכל מי שמהסס להתחסן ולשמור על בריאותו ובריאות הסובבים אותו.

איתן גונטר

איתן גונטר

כתב מערכת כרמליסט

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות