20.09.2021

יום שני

ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות צילום: גיל עוז

מחאת החקלאים מתרחבת: היום התקיימה הפגנה במושב אביבים על גבול הצפון

מחאת החקלאים מתרחבת: מאז נודע על הרפורמה המתוכננת של משרד האוצר ומשרד החקלאות במטרה לאפשר ייבוא של פירות וירקות מחוץ לארץ, מה שאמור להוזיל את מחירי הפירות והירקות של תוצרת החקלאים הישראלים, החלו מחאות ברחבי המדינה בכלל וברחבי הצפון בפרט בעד התוצרת הישראלית.
במהלך ההפגנה התרחש אירוע די חריג שכמה מהחקלאים ניסו לחבל בגדר הגבול עם לבנון

החקלאים על קו גבול לבנון צילום: ניר עוז

ירון בלחסן, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות, חקלאי מרמות נפתלי, שהשתתף היום 17.8 בהפגנת החקלאים באביבים על גבול הצפון, אמר:

"הוריי הגיעו בשנת 1962 להתגורר בגבול הצפון וייסדו את מושב רמות נפתלי, אבי הקים את המושב עם קומץ חברים שהגיעו לכאן בתחושת ציונות. אבא נטע את המטעים הראשונים של המושב, אני נולדתי כאן בגבול, ואחי איתן ז"ל מפקד סיירת הצנחנים נהרג כאן, ממש מעבר לגדר, בלבנון, בהגנה על המולדת, כל בוקר אבי צופה אל המקום בו נהרג איתן והלב נשבר, כל יום מחדש. תתבייש ממשלת ישראל! אנו החקלאים היושבים לאורך כל הגבול, משמשים כאזרחים-חיילים של מדינת ישראל, ושומרים על אדמות הלאום, הגבולות, וביטחון המזון של המדינה. את כל זה רוצים ממשלת ישראל, פורר וליברמן – להחריב ולרסק, מתכננים לנשל את מגדלי העופות מפרנסתם, את מגדלי הפירות והירקות מאדמתם ומקור לחמם, ולמוטט אלפי משפחות. אנו נמשיך להילחם! לא נעקור את המטעים, נמשיך לעבד את אדמת הלאום על גבול הצפון, יחד עם מגדלי הירקות בעוטף עזה, עם החקלאים המצוינים בערבה ובבקעה- לאורך גבולות המדינה. תתבייש ממשלת ישראל! תסתכלו בעיניים של אבא שלי, ששכל כאן את בנו- ותגידו לו את האמת! על ממשלת ישראל להוציא את הרפורמה ההרסנית מחוק ההסדרים לאלתר! ואני מצפה מכל שרי הממשלה לפעול לשם כך"

מחאת החקלאים סמוך לישוב אביבים צילום: גיל עוז
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות