18.05.2022

יום רביעי

שון וייסמן
מקור: botend https://bit.ly/3rVmtRY

מותר להודות: מכבי חיפה החמיצה את שון וייסמן

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

אחרי שנתיים וחצי באירופה, הסקורר החיפאי בן ה-25, ממשיך להצליח ומוביל כמעט בלעדית את ויאלודוליד, למאבק על חזרה לליגה הספרדית הראשונה. הוא לא יורד מהכותרות בקרב על העלייה. אי אפשר להצליח בכל סקאוטינג, נכון שווייסמן רצה חו"ל, אבל 47 שערים בדרג השני של חלוצי אירופה, גורם לטעם של החמצה. קדמה לו ההחמצה של תומר חמד

זה כבר לא מקרה. הכל מוכח. זו השנה השלישית שבה שון וייסמן, 25, מתגלה כסקורר משמעותי בדרג השני של הסקוררים באירופה.

אחרי מלכות השערים באוסטריה, 30 שערים במדי וולפסברגר,  שון היה הכובש הבולט של ויאדוליד שירדה בסוף העונה שעברה לליגה השנייה, 6. מי שמסתכל עכשיו על טבלת המבקיעים של הליגה השנייה, והמאוד מכובדת בספרד, ימצא את וייסמן כמבקיע הבלעדי. 11 שערים, כשלאף אחד מחבריו אין אפילו 4 שערים. סך-הכול, 47 שערים בשנתיים וחצי אינן הבלחה אלא יותר מכך.

מה ויאדוליד, קבוצה ותיקה עם אצטדיון המכיל 28 אלף צופים בשיא התפוסה, הייתה עושה בלעדיו? המאזן עד כה של שון: 11 שערים ממוצע שער בשני משחקים ושני בישולים. הוא מדורג שלישי בליגה ברשימת המבקיעים, אחרי כריסטיאן סולנזי מג'ירונה, 15 שערים ורובן קסטרו מקרטחנה, 13 שערים. עכשיו מגיע מיקומו, השלישי, של וייסמן עם 11 שערים.

הביקורות מהללות. כשהמאמן החליף אותו השבוע 10 דקות לפני הסיום, בתיקו 0:0 מול סרגוסה, התקשורת המקומית עשתה מזה עניין גדול. "איך מחליפים שחקן שבכל רגע מסוגל להבקיע את שער הניצחון". אם הוא לא מקבל כדורים טובים, שון יודע לייצר לעצמו מצבים. לדוגמא, מול סרגוסה, הוא הפציץ את המשקוף.

כל הסיפור הזה, גורם לשאלה איך מכבי חיפה החמיצה אותו. נכון שלא תמיד הדברים מסתדרים כפי שהיו אמורים, אבל גם האלופה הייתה צריכה להילחם עליו. עד גיל 23 הוא הסתובב בחצי מדינה כמושאל,  ,ואז, כשקיבל את ההכרה המלאה, הבקיע 8 שערים, הוא פרש כנפיים לעבר תחילת הקריירה האירופית בוולפסברגר בה הבקיע, כאמור, 30 שערים.

הנסיבות וההצלחה פתחו בפניו שוק טוב.  ויאדוליד, מדורגת  במקום השלישי אחרי אייבאר  ואלמריה, המובילות עם 46 נקודות לכל אחת מהן, ויאלודוליד, בכיכובו ,נמצאת ק שתי נקודות למטה  מהן. כלומר,  אפשר לומר בלי הגזמה שווייסמן הוא הגורם המרכזי הלוחם על אפשרות שובה של ויאלודוליד לליגה הראשונה. הוא, כמובן, אהוב האוהדים.

הגובה שלו, 1.74 מ' ממוצע לגמרי, אבל הוא יודע להריח את השער. אין ספק: הוא חסר למכבי חיפה.

לא שחיפה לא הבקיעה מספיק שערים נכון לעכשיו, אבל מה רע בסקורר לכמה שנים טובות. נכון שהוא רצה חו"ל, אבל לו חיפה העריכה אותו בזמן, היה לו מצב להצטרפות לתקופה משמעותית.

תומר חמד יצא לחו"ל לפניו,  כלומר נודד אחר של מכבי חיפה. עכשיו, בשלהי הקריירה, תומר חמד, משחק בליגה האוסטרלית. לא חבל לחפש שחקנים בעוד שני מבקיעים מצטיינים פנו לחו"ל, קצת אחרי שטעמו הצלחה משמעותית בקבוצת הבית מחיפה. שניהם, יוצאי מכבי חיפה, הפכו לחלוצים ברוטציה של הנבחרת.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות