05.12.2021

יום ראשון

צילום: דוברות עיריית מוצקין

מוצקין מקדמת עסקים: פרס יוקרתי (מקום 3 בארץ) הוענק לעיריית קריית מוצקין על קידום עמידות כלכלית נוכח משבר הקורונה

עיריית קריית מוצקין קיבלה שבחים רבים על פרוייקט קידום העסקים ברחוב גושן. השופטים: ״מהלך שמיתג מחדש את הרחוב וסייע רבות לעסקים״.

ראש העיר, חיים צורי: ״נמשיך לעטוף
את העסקים ולהעניק כלים בתקופה מאתגרת על מנת שיצליחו, יגלו עצמם מחדש ויצליחו להתפרנס בכבוד״.

קריית מוצקין ידועה כעיר שדוחפת את העסקים הקטנים הבינוניים וכראייה בשנת 2017 זכתה העיר בפרס הראשי מטעם משרד הכלכלה כעיר הידידותית ביותר לעסקים בישראל.

הפרס כאמור היה בקטגוריית הסיוע לעסקים בקמפיין רחוב גושן שבשיתוף מחלקת רישוי עסקים יזמה הרשות קרנבל לאורך כל ציר גושן של פעילויות לכל המשפחה, דוכנים, תוך יצירת באז תקשורתי שסייע למתג מחדש את הרחוב.

במסגרת ועידת עכו לעירוניות הוענק אמש ״אות העירוניות" ל-11 רשויות מקומיות מצטיינות.

האות הוענק ע"י הפורום הישראלי לעירוניות ומרכז השלטון המקומי לזוכים בשלוש קטגוריות שונות, מבין 39 רשויות שהגישו 45 פרויקטים חדשניים ופורצי דרך בתחום שיפור העמידות הקהילתית ושיפור העמידות הכלכלית בתקופת הקורונה ושיפור ההתמודדות עם משבר האקלים

במסגרת ועידת עכו השלישית לעירוניות שנפתחה אתמול, יום שני ה-17.10.21 באולמות האבירים בעיר עכו חולק היום "אות העירוניות" לרשויות שהציגו פרויקטים פורצי דרך, המשקפים פעילויות באיכות גבוהה במיוחד או בעלי ערך מוסף ייחודי שמטרתם שיפור החוסן הקהילתי לאור שני המשברים הבולטים של תקופתנו – משבר הקורונה ומשבר האקלים – במטרה לסייע לאוכלוסייה בהתמודדות עם מצב החירום בו נמצאו התושבים.

45 פרויקטים שונים הוגשו ע"י 39 עיריות ורשויות: אריאל, אשדוד, באר שבע, בית שאן, גבעת זאב, גוש עציון, הרצליה, חדרה, חולון, חריש, טבריה, טירת כרמל, יבנה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, מגדל העמק, מעלה אדומים, נס ציונה, נצרת, נתיבות, נתניה, עכו, עפולה, ערד, פתח תקוה, קרית אתא, קרית גת, קרית מוצקין, ראש העין, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, רמת ישי, רעננה, שדרות ותל אביב יפו.

הקריטריונים לפיהם נבחנו הפרויקטים הם רמת היצירתיות והחדשנות, ישימות, מדד השיפור וההשפעה על מעגלי אוכלוסיית העיר. תנאי סף היה השפעה על לפחות 20% מאוכלוסיית היישוב.

צילום: דוברות עיריית מוצקין

יו"ר ועדת הפרס הוא מר זאב בילסקי ומרכזת ועדת הפרס היא חברת הנהלת הפורום הישראלי לעירוניות, המתכננת שרון בנד חברוני. עוד בחבר השופטים: מתכננת חנה מורן, מנכ"לית מייסדת של הפורום הישראלי לעירוניות, נעמי צור, יו"ר הפורום הישראלי לעירוניות, שחר סולר, סמנכ"ל אסטרטגיה במנהל התכנון, פרופ' ערן פייטלסון, האוניברסיטה העברית, פרופ' נדב דוידוביץ, ראש בי"ס לבריאותה ציבור באונ' בן גוריון, איילת גרינבאום אריזון, סמנכ"לית בכירה לתכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות, ד"ר אורלי רונן, מייסדת המרכז לקיימות מקומית באונ' ת"א, עופרה כרמון אבן, מנהלת תחום היבטים חברתיים בתכנון ובניה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וענת קויפמן, מנהלת מחלקת פרויקטים במנהל קשרי חוץ במרכז השלטון המקומי.

לדברי מתכננת שרון בנד חברוני "מטרת הענקת האות היא להאיר זרקור על הפעילות הענפה המתקיימת ברשויות המקומיות ולאפשר למידת עמיתים משמעותית. העובדה שהוגש מגוון כה רחב של פרויקטים, ממגוון גדול של רשויות, מעיד על עומק העשייה ומדגיש את החשיבות בהקצאת משאבים לשלטון המקומי על מנת לקדם חוסן עירוני".

מנכ"לית מייסדת הפורום הישראלי לעירוניות, מתכננת חנה מורן אמרה כי "במסגרת ועידת עכו לעירניות אנו מעניקים אות הערכה לרשויות מקומיות היוזמות פרוייקטים משמעותיים, בעלי השפעה על האוכלוסייה והקהילה המקומית, בהם התושבים משתלבים ומשתתפים באמצעים חדשניים ופורצי דרך. פרוייקטים ומיזמים אלה יוכלו לשמש מקור השראה לרשויות נוספות. מדובר יהיה באירוע שכולי תקווה שיהפוך למסורת, ובאחד מרגעי השיא של שבוע העירוניות".

באות העירוניות לשנת 2021 בקטגורית: שיפור העמידות הכלכלית בתקופת הקורונה, במקום השלישי זכתה עיריית קריית מוצקין !

הפרויקט הזוכה: קידום עסקים קטנים ומקומיים

דברי חבר השופטים: מהלך מקיף לשיפור התקשורת האמון בין בעלי העסקים לרשות המקומית. המהלך הצליח למתג מחדש את שדרות גושן, הרחוב הראשי והותיק של העיר, והעלה את הפעילות העסקית ברחוב לאחר הקורונה.

במהלך הקורונה יצאה הרשות בקמפיין ייחודי במסגרתו הפיצה בחוברת עם למעלה ממאה הטבות בעסקים שונים בעיר. 21 אלף חוברות הודפסו וחולקו בתיבות הדואר. הפרסום ניתן ללא עלות, ובפתח החוברת דברי ברכה של שר הכלכלה והתעשייה לשעבר, עמיר פרץ: "אני מברך את עיריית קרית מוצקין על מתן הסיוע של עסקים עוזרים לעסקים, או כפי שאתם קוראים לזה, מוצקינאי מפרגן מוצקינאי". ראש העירייה חיים צורי כתב: "אני קורא לכם לרכוש ככל הניתן מהעסקים בעיר, ובכך לסייע להם בהתאוששות מהירה מהתקופה הקשה”.

מנכ״ל העירייה, יריב גסר: “אני מודה על האמון שרוכשים לעשייה בקריית מוצקין. ראש העיר, חיים צורי מוביל את החזון לסייע לעסקים והביצוע מרשים ונשא פירות. נמשיך להוביל בתחום הזה ולהעניק שירות מיטבי לתושבים״.

מנהל מחלקת קידום ורישוי עסקים, ציון אדירי, שמגיע בתקופת הקורונה עד לבתי העסקים לסייע להם מהשטח אמר: ״ההצלחה של הקמפיין היא תולדה של השקעה וחזון של ראש העיר ומנכ״ל העירייה שרואים לנגד עיניהם את העוגן הכלכלי של התושבים״.

צילום: דוברות עיריית מוצקין
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות