23.09.2021

יום חמישי

מועצת הדבש מזמינה את הקהל הרחב לטעימות דבש 'זני' במגוון טעמים, קנייה ישירה של דבש טבעי ובריא, מפגש עם דבוראים, רדיית דבש קיץ ועוד

פסטיבל הדבש 2021 יתקיים במכוורות ברחבי צפון הארץ החל מ- 27.8 ועד ה11.9

עם בוא השנה החדשה, קוראת מועצת הדבש לציבור הישראלי, לתמוך בתוצרת הארץ ולרכוש דבש איכותי ישירות מדבוראי ישראל, במכירה ישירה במכוורות לחגי תשרי.

מנתוני 'מועצת הדבש' לקראת ראש השנה עולה, כי לא יחסר דבש, ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ- 2,000 טון דבש, שהם כמעט 40% מהביקוש הישראלי.

בפסטיבל שפותחת מועצת הדבש בין התאריכים 27.8-11.9.2021 במכוורות ברחבי הארץ, ייהנו המבקרים מטעימות דבש הישר מהמקור, מפגש עם דבוראים, צפייה בדבורים העמלות ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סרטון על חיי הדבורים, סדנאות יצירה בנושא דבורים עם מוצרי המכוורת, ועוד.

משפחת דבוראים מאלון הגליל צילום: מועצת הדבש


המגמות האחרונות בגסטרונומיה העולמית והנטייה להעדיף מאכלים טבעיים ולא מעובדים החזירו גם לדבש- "הממתיק הטבעי של הטבע" את מקומו הראוי על הצלחת. בישראל קיים מגוון רחב של דבש זני הנובע מסוגי פריחה שונים והם נבדלים גם, בטעם, בצבע ובמרקם כדוגמת- דבש אזוב (זעתר), קורנית, דרדר, אשל, אבוקדו וגם דבש מפרחי בצל ועוד. דבש זני – זן אחד של פרח המחויב ל-80% צוף של אותו זן.

אופי רייך, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "רגע לפני חגי תשרי, אני קורא לציבור לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית לקראת החג. ניתן להגיע למכוורות ולרכוש דבש טהור, טעים ובריא, ישירות מהדבוראים ובכך לעודד את החקלאות בארץ. ראש השנה הינו הזדמנות להכיר מקרוב את עולם המכוורת ודבורת הדבש, בדרך חווייתית ולהבין, כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע, שאחראית להאבקה (הפרייה) של 80% מהיקף הגידולים החקלאיים".

מנתוני 'מועצת הדבש'- בישראל פועלים כיום כ- 500 דבוראים המטפלים ב- 120 אלף כוורות, אשר רובן משמשות להאבקת גידולים חקלאיים. צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ-5,500 טון בשנה.

המלצות לביקור במכוורות תיירותיות בצפון ולקנייה ישירה של דבש מהדבוראים:

במסגרת פסטיבל הדבש תחנך מכוורת "פרחי הגליל" המחודשת של הדבוראית הוותיקה נגה ראובן ביישוב מנות בגליל המערבי, שנשרפה כליל, בשנה שעברה, בעקבות טרור חקלאי.

מכוורות נוספות בצפון שישתתפו במסגרת פסטיבל הדבש הן:

מכוורת דבורת התבור, בשדמות דבורה

מכוורת 'גליל דן'- (ליד קיבוץ דפנה)

מכוורת "הכל דבש" ביסוד המעלה

משק "אופיר" באלון הגליל

מכוורת "יערת הדבש" באלוני אבא

מכוורת "הבוסתן" בפקיעין

מכוורת "דבש מכמנים" במשגב

מכוורת "רייקין" בשדה אליעזרמכוורת אלון הגליל צילום: אדווה אופיר באדיבות מועצת הדבש
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מצוינות ניהולית: עיריית מגדל העמק סיימה את החציון באיזון תקציבי כמסורת בשנים האחרונות

עיריית מגדל העמק הנמצאת בתוכנית מצויינות ארגונית ובתוכנית המראה של משרד הפנים מציגה מצויינות ניהולית ומקצועית בניהול תקציב הרשות בשנים האחרונות כפי שסיימה בהצלחה ובאיזון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות