18.05.2022

יום רביעי

צ'ארון שרי עלה מהספסל ועשה את ההבדל צילום: אסף פטוקה

מון שרי

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

הקשקושים כאילו איך ברק בכר לא מתבייש לוותר על צ'ארון שרי בהרכב הפותח, אלא לשלבו בהמשך קיבלו תשובה מוחצת מרגלי נושא המחלוקת, שרי עצמו. ברק בכר, גם אם הוא טועה, אין מאמן שמדייק ב-100 אחוז בהחלטותיו, לא מתעסק בפילוסופיה פופולרית, אלא בדברים הנכונים והפשוטים. מכבי חיפה חזרה להיות אגרסיבית כמו שצריך בתקופה כזו שהיא זמן-אמת ופרשת דרכים

נתחיל בשאלה הבוערת הנוגעת לצ'רון שרי. כדורגלן נבחרת סורינאם צ'ארון שרי רב הכישורים, הופתע לדבריו מכך שלא נכלל בהרכב הפותח של מכבי חיפה מול הפועל ת"א. ברק בכר הגיב כי העדיף לפתוח בלי שרי ולשלבו בהמשך. מי צדק? אם התוצאה היא ההוכחה, הרי שבכר צדק. שרי נכנס טרי במחצית השנייה והבטיח את אחד הניצחונות החשובים ביותר העונה של הירוקים.

אני בהחלט עם בכר ולא רק מכיוון שהתוצאה דיברה לזכותו. גם אם כניסתו במחצית לא הייתה מביאה את המפנה, עדיין הייתי מצדד בשיקול של המאמן, משתי סיבות. 1. במצבו של שרי, אחרי היעדרות בגלל פציעה, הזנקתו מהספסל הייתה מביאה אותו לשחק את מספר הדקות המוגבל, ברגליים טריות מול הגנה עייפה יחסית. 2. מלכתחילה, היה ברור שיתפתח משחק פיזי, ושרי  אינו מהשחקנים האגרסיביים בהתמודדות ששם המשחק שלה היה אגרסיביות. 3. אם זה לא מספיק, אנו חוזרים לתוצאה: שרי שחרר את הפקק  ושינה את יחסי הכוחות כשנדרש.

אין בכך כדי לטעון שצ'ארון לא היה משביח את רמת המשחק במחצית הראשונה, לו פתח, אבל הסיכוי לכך פחות גבוה. כבר ראינו משחקים לא מעטים שצ'ארון שרי  מתקשה לתת את התפוקה בשלבים הפותחים כשהיריב מתפקס עליו
זה היה משחק של זמן-אמת. אחרי שיתרון הנקודות נמצא בירידה, בגלל הפסד הנקודות להפועל ירושלים, נתניה וקרית-שמונה מכבי חיפה הייתה אמורה לחזור למסלול הניצחונות.

דין דוד חוגג, שער 13 העונה בליגה למועמד לתגלית העונה צילום: אסף פטוקה

גם בגלל העובדה שבאר-שבע וגם מכבי ת"א, החידוש של התקופה האחרונה, מתצפתות עליה מקרוב בטבלה, לא הפתיע ששחקני השדה היו חסרים דיוק ומחץ בחלק מהשלבים. יחד עם זאת הם השיגו שליטה כמעט מוחלטת (0 כדורים למסגרת מצד הפועל ת"א) בזכות היכולת להיות בפוקוס ובעיקר האגרסיביות. כשאתה מגיע ראשון לכדור בזכות הגעה ראשונה לכדור, תוך ניצחון ברוב התיקולים ליריב אין את הכדור שמחסל כמעט כל אפשרות להתקפה עליך. זה היה השינוי לעומת משחקי הנפל האחרונים, ובדיוק עליו בכר דיבר, וגם אנחנו החזקנו באותה דעה.

עוד נקודת שיפור: ההגנה שהייתה בעייתית במשחקים הקרובים, כמעט לא שגתה. הסיבה: ברורה, הפועל ת"א לא הייתה יכולה להתקרב לג'וש כהן.

פרט לכך ראינו ניצוצות מהמגן הצרפתי מיקאל אלפונס, שאמנם לא היה בשיאו בבכורה ורק כ-20 אחוז הגבהותיו-מסירתו הגיעו לכתובת, אבל הראה שסגנונו מתאים לירוקים. משוכנע,  שישפיע יותר במשחקים הבאים ויהווה תוספת חשובה.

המגן הצרפתי מיקאל אלפונס צילום: אסף פטוקה

הייתה זו פעם שנייה בלבד שבה עומר אצילי לא בישל או הבקיע. לעומת זאת, דין דוד בשערו ה-13( ממשיך לצבור נקודות לקראת הבחירה  ל"תגלית העונה")
מלחמות, וזו הייתה מלחמה ספורטיבית מנצחים לעתים באגרסיביות, לא תמיד  בטכניקה. בהרכב השחקנים הזה, מותר לחיפה בכושרה הנוכחי, להיות פחות יפה ויותר יעילה.

ברק בכר ועומר אצילי, הקשר במפתיע לא כבש או בישל אמש צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות