04.12.2021

שבת

עלי מוחמד- מלך הזירה צילום: אסף פטוקה

מוחמד עלי

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

כמו אלוף האגרוף הבלתי נשכח, מוחמד עלי, כך הופך עלי מוחמד למלך הזירה של מכבי חיפה. המתנה ליעקב שחר לרגל  המשחק ה-1000 שלו כבעלי מכבי חיפה: הבישול של הילד רועי אלימלך לעומר אצילי. חומר למחשבה: צפו לקרב על עמדת המגן השמאל: טאלב טאווטחה, שחקן מוכח, חוזר לכושר טוב ואינו נופל ממגן הנבחרת סאן מנחם ומה תגידו על מוחמד אבו-פאני שחזר בסערה ? המצב לפני פגרת הנבחרת למכבי חיפה יש סיכוי סביר להגן על האליפות. תלוי בה.

הרבה קשיים העמידה הפועל קריית-שמונה לאורך תקופתה בליגת העל לירוקים. לא אתמול. מכבי חיפה הנמצאת בכושר טוב, למרות העומס האירופי, טיילה, וכבשה רביעייה. ברק בכר ניצל את הסיטואציה למבחני כניסה ללהקה. רועי אלימלך  שם חדש ועוד יוצא בית"ר טוברוק, רשם בישול בכורה בליגת העל, מאור לוי השתלב. 20 אלף נהנו גם אם היה זה משחק של לא-כוחות.

חשבתי על התחושה של יעקב שחר בשעה שראה את אלימלך מבשל, בכישרון, את השער לעומר אצילי. אין אושר גדול לבעלי מועדון כדורגל לצפות בעוד אפרוח מתפתח לכדורגלן, בינתיים עם ניסיון של מספר דקות.  המתנה לשחר  לרגל המשחק ה-1000 כבעלי מכבי חיפה. אצילי שלקח אותו על הגב לכיוון מרכז המגרש, כאילו הדגיש מה הוא מרגיש לגבי המסירה של אלימלך.

הילד רועי אלימלך חוגג את דקות הבכורה שלו בבוגרים ואת הבישול לעומר אצילי צילום: אסף פטוקה

אחרי המשחקים הקשים באחרונה, בקצב אינטנסיבי, חיפה קיבלה הזדמנות להנות מהמשחק. במיוחד בעקבות השער המהיר של דין דוד. שהיווה את נקודת השבירה של קריית-שמונה, והשחרור של הירוקים. אומרים על משחקים לא שוויוניים כאלה, שהשאלה בהם היא מתי יובקע השער הראשון. המבצע של דולב חזיזה ודין דוד חרצה דין, לאן יילך המשחק. והוא הלך לכיוון הזה.

עמיר נוסבאום, מאמן קריית-שמונה שפוטר מתפקידו הבוקר, שימש תקופה ארוכה כעוזרו של ברק בכר. עוד לפני סיום המשחק, השניים הסתודדו על הקווים, ונראה היה כי מאמן קריית-שמונה מבקש עצה מהמאסטר. הדבר ילובן כנראה בשיחת טלפון בהמשך השבוע אך זה כבר לא יעזור לו

עכשיו, לעניין שחקנים. כבר מספר שבועות אנחנו כותבים שעלי מוחמד בכושר אדיר, והוא משדרג עצמו ממשחק למשחק. בכל פינה במגרש. כל תאקל שלו. פיזי ברמה אירופית בסגנון אפריקאי. אם ירצה להמשיך לאירופה, יצטרך להיות  מעורב במהלכים ברחבה, כולל מספרים. הבקעות ובישולים. בינתיים, בשבילנו, הוא לא עלי מוחמד אלא מוחמד עלי. מלך הזירה..

שימו לב לקרב שאמור להתפתח על עמדת המגן השמאלי. מתחילת העונה, טאלב טאווטחה שכבר שיחק באירופה, ונטל חלק במשחקי איינטרכט פרנקפורט (לא בקביעות אבל הבקיע שער חשוב בחצי גמר הגביע הגרמני), עשה פרצופים כשהורד לספסל.  זה מחק אותו. עכשיו חזר בתשובה, הוא מגלה סימני שיפור, ועם הכשרון שלו  מכבי חיפה תהנה מהמאבק בין המגן השמאלי של הנבחרת, סאן, למגן השמאלי של הנבחרת לשעבר, טאווטחה. מאבק המבטיח איכות.

חוזר לכושר מוחמד אבו פאני צילום: אסף פטוקה

מוחמד אבו-פאני חזר לכושר מצוין. איזה קישור.

שוב הוכח כי למכבי חיפה סגל רחב.  רמי גרשון שהצטיין בפראג לא היה אפילו על המגרש.

בעוד 3 שבועות מכבי חיפה, אחרי פגרת הנבחרת, מכבי חיפה תמשיך בניסיון להגן על התואר. נכון לעכשיו, אפשר לומר כי הסיכויים להצליח סבירים בהחלט, זה תלוי בה.

הירוקים חוגגים ניצחון משכנע צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות