20.09.2021

יום שני

באדיבות המועצה האזורית עמק יזרעאל

מוזיקה היא השפה של כולנו- ערב מרגש בעמק יזרעאל

מפגש מוזיקלי יוצא דופן במשטרת נהלל ההיסטורית

קיום משותף, מנגן ושר – ערב יוצא דופן ומופלא התקיים במשטרת נהלל ההיסטורית, במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אייל בצר, אימאם מנשית זבדה – השיח' עלי, מ"מ ראש המועצה וסגניתו – דליה אייל והגב' פולינה אשכנזי – נציגת שגרירות ארצות הברית בישראל. 

הערב 'המוסיקה היא השפה של כולנו', הנו תוצר נפלא של שיתוף פעולה בין מחלקת התרבות במועצה, בית האמנויות עמק יזרעאל, השגרירות האמריקאית בישראל, קהילת 'ניגון הלב' במסגרת קידום חיים משותפים במועצה האזורית עמק יזרעאל. 

על הבמה החגיגית עלו להופיע בזה אחר זה; הרבה ליאורה אזרחי ורד מקהילת ניגון הלב, בליווי עידו וייניש – השניים ניגנו ושרו 'שיר תשרי' ותפילת 'הללויה'. 

לאחר מכן, ניגנו חברי הרכב משלב מזרח-מערבי, בהדרכת בשארה נדאף ועטאף בשארת – הרכב שמחבר בין בני נוער ערבים ויהודים, חלקם בעלי צרכים מיוחדים, כשהגורם המחבר בין כולם הוא הנגינה והאהבה למוסיקה. ההרכב הוקם בתמיכת שגרירות ארה"ב. נציגת השגרירות, פולינה אשכנזי, בירכה ואמרה: "מרגש מאוד לראות את החלום הזה מתגשם ולשמוע את בני הנוער מנגנים יחד. מה שנראה לנו אז חלום רחוק, קורה היום!". 

בהמשך, עלתה לשיר מקהלת 'שני', בניצוחה של אלכסנדרה קים, על הפסנתר – מאור צור. הבנות הפליאו בשירה שמימית ומרגשת. את הערב חתם ההרכב 'מנגנים ביחד', שקם במיוחד לערב זה – הרכב מזרח-מערב עם מורים מצוות בית האמנויות וחברים; עטאף בשארת (קאנון), רועי רז (גיטרה ועוד), סטאס זילברמן (תופים), ומישל סגראווי (גיטרה חשמלית).

"המוסיקה היא שפה בינלאומית, חוצת גבולות ותרבויות ומקרבת לבבות", אמרה לאה זית מנהלת בית האמנויות וממובילות הערב, "אין תרבות שאין לה מוסיקה משלה שכן, המוסיקה מאפשרת לנו להזדהות עם התרבות שלנו. הקסם הוא במקום שבו נפגשים צלילי מוסיקה מתרבויות שונות ויוצרים משהו יפה עוד יותר. רבים המקרים בהם אנשים  מרקע שונה לא מצליחים לדבר, אבל מעטים המקומות בהם המוסיקה לא גורמת לאנשים להרגיש חלק ממשהו שגדול מכל אחד מהם, גם בלי לדבר! בפרויקט הזה זכינו לעבוד עם תלמידים מיוחדים ועם מורים מוכשרים ומסורים."

אייל בצר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אמר: "המוסיקה היא באמת השפה של כולנו – כשם המופע הערב. מאחל שנזכה להתחיל את השנה ביצירת חיבורים להמשך חיים משותפים, שנתמקד במאחד ביננו ובמפגשים בין תרבותיים, מקרבים, מעין זה". ראש המועצה הודה לבית האמנויות, השגרירות האמריקאית, ומחלקת התרבות על הפקת ערב מרומם נפש ואף למועצה לשימור אתרים, שאירחה את האירוע. 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות