12.04.2021

יום שני

קרדיט: אסף פטוקה

נפתח התיאבון: מה ראינו העונה במכבי חיפה?

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

הענקנו תעודות לגורמים המרכזיים עד כה במחנה הירוק.

מכבי חיפה מסיימת בסוף השבוע את העונה הרגילה. בניגוד ל-10 השנים שחלפו מאז האליפות האחרונה, הפעם היא נמצאת בקרב ראש-בראש ממשי עם מכבי ת"א. אין ספק כי הפתיחה הגרועה של ת"א, שהתבטאה בפיגור 8  דקות ,היא הסיבה המרכזית. מאז, מהפך  ומתח גדול לקראת הפלייאוף

לסיכום שני הסיבובים עד כה, החלטנו על הענקת  תעודות הערכה, לפי מיטב שיפוטנו, לשחקנים וכמובן למאמן הקבוצה:

מתוך הרשתות החברתיות

המאמן ברק בכר

עבודה טובה

ההבדל בין השלב המקביל אשתקד של מרקו בלבול, והנוכחי של בכר, מצביע על נקודה אחת יותר לבכר. ולא פלא: ההרכב של ברק בכר הוא למעש ה מכבי חיפה משופצת. הבסיס הוא של בלבול, עם מספר תיקונים יעילים. כפי שכתבנו בפתיחה, הדו-קרב עם הצהובים הוא תוצאת התחלה רעה שלהם. בחיפה אין שינוי גדול.

ובכל זאת, עדיין צריך לתת לבכר קרדיט לקראת ההמשך. אולי הוא יפעיל את הקסם שהביא לשלוש אליפויות נהדרות שלו בבאר-שבע. בסך-הכול עשה עבודה טובה ומכבי חיפה קבוצה מאומנת.

בעיקרון, הקבוצה משחקת פתוח ומצליחה קצת יותר מקודם מול מוקשים  _ יריבים המחנים את האוטובוס ברחבת שערם. חוץ מזה, עומר אצילי נכנס רק עכשיו לכושר וניקיטה רוקאבהיצה חוזר מפציעה, מה שמצביע על מבוא לשיפורים . אפשרות נוספת:  לא והכל יצליח למכבי ת"א של פטריק ואן לוון .. עד עכשיו, כל מה שההולנדי עשה הצליח, גם בפעמים שת"א שיחקה פחות טוב

קרדיט : אסף פטוקה

דולב חזיזה

המצטיין 

חבל שעל רקע המחמאות המגיעות לחזיזה, צריכה להופיע כוכבית ליד שמו.  בעוד על המגרש הוכיח יכולת מקצועית משכנעת _ השתתפותו בתגרה בדרבי הסבה הנזקים לקבוצה ולו, כאשר נענש ועלה ליציע.

מבחינת יכולות,. חזיזה שהחל בהתקדמותו אשתקד, עשה עוד צעד  גדול לקראת קבלת מעמד בכיר.  היתרון הגדול שלו הוא ביכולת לחלץ את הקבוצה מפלונטרים באמצעות פעולות טכניות ושליטה נהדרת בכדור. בשובו, השבוע מול מכבי פ"ת הגביע, ראינו עד כמה היה חסר. תלמד מהניסיון, חזיזה.

ניקיטה רוקאביצה

התער 

מלך השערים של אשתקד, 22,  המשיך במגמה גם העונה שאותה פתח בצורה חלומית. כאילו הבקיעו על אוטמט שער בכל משחק. אחרי פציעתו ומחלתו, יצא באופן טבעי מהפוקוס. עכשיו הוא שוב בהרכב כשמכבי חיפה משוועת לפגיעות המדויקות  שלו.

קרדיט : אסף פטוקה

גודוויי דוניו

השחקן ה-12 

החלוץ הגנאי לא הרשים בפתיחת העונה, אך כשנקרא לדגל מחסר ברירה, בגלל איבוד רוקאביצה הוא הפתיע לטובה. מי שנחשב כ"ברירת מחדל", החל לפרוח ולספק שערים מכריעים כמו שחוד אמיתי אמור לעשות. עם שובו של המלך, הפך דוניו לאופציה מספר 2 עם יכולת משמעותית.

חוש התמצאות מעולה, בעיטה מדוקת. מרוכז. פחות פיזי מרוקאביצה אך מחפה ביכולות טכניות. נכון לעכשיו מועדף על פני מוחמד עוואד.

קרדיט : אסף פטוקה

בוגדן פלאניץ'

סוף סוף בלם

כמה זמן חיכתה מכבי חיפה לבלם איכותי? לא מעט שנים. כמעט כל עונה והנפילה שלה. גם לסרבי הייתה פתיחה מהוססת שגרמה להגבהת גבות _ אבל הוא השתלט על העסק מהר מהצפוי. מאז, הוא מנהיג ההגנה. חוש מיקום מצוין, מתקל טוב וגם טכני בהוצאת החלקים הקדמיים להתקפות

קרדיט: אסף פטוקה

מוחמד אבו-פאני

תושב חוזר 

כמו רבים לפניו, ובהם תומר חמד ושון וייסמן שנאלצו לנדוד ממכבי חיפה _ ובסוף הגיעו לאירופה _ גם אבו-פאני היה מושאל קבוע. בקיץ, משהו הסתדר אצלו בשפת הגוף, במחישות ובכימיה עם בכר. בעצם, למה לא? בהפועל חדרה היה מצוין.

פתח את העונה נהדר במכבי חיפה כאילו היה שחקן רכש. אנרגטי, טכני. באחרונה חלה נפילה קלה, אבל הוא כבר בדרך להרים עצמו מחדש

קרדיט : אסף פטוקה

עומר אצילי

הסיטואציה

הגיע ברעש גדול אחרי  נפילה בערך המותג עקב פרשת הנערות, והיה צריך לאומץ לקלוט את אצילי שהבוס שלו לשעבר, מיץ' גולדהאר, החליט להפטר ממנו ומחברו דור מיכה. יעקב שחר הלך בדרך של בית הלל, קיבל אותו ולקח אחריות על המעשה.

חבלי הקליטה היו קשים, גם משום שנכשל באפואל ניקוסיה מקפריסין. בחודש האחרון הוא יותר שקט ורגוע. עליית הקבוצה לרבע הגמר בגביע, אחרי פיגור מול מכבי פ"ת, רשומה על-שמו. גם ההתרסה הילדותית שלו בזמנו במכבי ת"א כלפי  מכבי חיפה, כבר נשכחה. מה שפחות רעשי רקע יטיבו עמו

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות