24.07.2021

שבת

מה יהיה עם ההגנה, ברק בכר?

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

הנין של מנחם בגין וחלוץ אוגנדי אלמוני בשם קיזיטו אותתו למכבי חיפה שגם העונה הזו היא עלולה להסתבך, כמו בכל העשור הקודם: מה השתנה?

מה חשב לעצמו הערב (שלישי) מרקו בלבול כשישב בביתו וראה את מכבי חיפה סופגת שלישיה מהפועל כפר,סבא, אמנם 3:2? בעונה שעברה, כשהפסיד בסמי עופר לאותה כפר-סבא, 2:1,  גמרה התקשורת את הסיפור שלו כאשר היא מציינת כי בקרוב ייחתם חוזה המושיע ברק בכר, לעונה הקרובה _ הנוכחית. ומה  השתנה חיפה, עם בכר, נראתה כעדר ללא רועה, והעמידה בספק את יומרותיה לשחזר אליפות אחרי עשור יבש.

שחקן אוגנדי אלמוני, לוודה קיזיטו, גרם לבכר לחשוב איך יזכה בתארים עם הגנה כזו. אחרי שבלמים זרים נכשלו בחיפה  בזה אחרי זה, בוגדן פלאניץ' הסרבי  ראה את קיזיטו מתעלל, אין מלה אחרת, בהגנה שהוא אמור להיות המנהיג שלה. בדקה ה-70 הוא אף פגע בקיזיטו ברחבה, והשופט שניר לוי (בנו של מאיר לוי הבינלאומי לשעבר) פסק על  הנקודה הלבנה. צפיה חוזרת ב-var, לא שכנעה אותו לשנות את דעתו. בניגוד לניקיטה רוקאביצה שהחמיץ מאותה נקודה במחצית הראשונה, קיזיטו  שלח את עומרי גלזר להוציא מהרשת את השלישי.

קרדיט:

לחיפה אין הגנה, סימן קריאה.  ואין גם משחק-הגנה שבו הקישור האחורי עושה סדר ומייצר קו  קדמי לפני ההגנה, תוך תמיכה בהתקפה. גם התחלופה של איאד חבשי בעופרי ארד (הגם שהבקיע את השער הראשון ו"גמל" בשער עצמי משלו), לא  הוסיפה . כך הושבתם של ארנסט מאבוקה וסאן מנחם על הספסל. מהפכת ההגנה לעומת הדרבי, נכשלתם. 

למרות שהדבר לא פופולארי, בלשון המעטה, בכר חייב לחשוב על שיטה של שלושה בלמים. שניים  ברמתם של בלמי חיפה לא מספיקים, אפילו מול כפר-סבא והפועל חיפה. עובדה, מכבי חיפה ספגה בכל אחד מהמשחקים, בכמות שלא זכורה גם בימים יבשים כמו בעשור האחרון.  בכר בוודאי היה מתגעגע, לו יכול היה, למיגל ויטור שארגן לו את העורף בבאר-שבע. בחיפה אין לו ויטור

אחרי הדרבי,  המאמן טען כי המתנה הגדולה ביותר שאפשר לקבל, זה משחק נוסף אחרי 3 ימים. בפרק הזמן שבין המשחקים, ערך המאמן אסיפת שחקנים זועפת ובמיוחד התעכב, כנראה, על הרכות. הדבר עזר אולי במחצית הראשונה _ אבל בשנייה חיפה הייתה גרוגית. . אין הגדרה אחרת.

ניקיטה רוקאביצה שמר אמנם על הרצף בכיבושים, בשער לא-חשוב בדקות הסיום, מאוחר מדי _ויש לו  הפעם, כמו לחבריו, חלק בההפסד  החמיץ פעמיים באחד על אחד (יכול לקרות) . והרגע הקריטי: לא הצליח להכניע בפנדלח את  השוער מתן זלמנוביץ,  הנין של מנחם בגין. פנדל מוצלח היה סוגר עניינים עם 0:2. כפר-סבא קמה מהקרשים והלמה במחצית השנייה, כשתפסה את חיפה בנקודות החלשות שלה. 

מכבי חיפה אוהבת לצרף שחקנים המצליחים נגדה. כנראה שקיזיטו שמע כי המשכורות בכרמל טובות יותר. האם הוא יהיה יעד לעונה הבאה? קשה לדעת, אבל אפשרי. בכל מקרה, הנין שלמנחם בגין, וחלוץ אוגנדי אלמוני, שלחו חיפה ריקה מנקודות בשני משחקים ועם חששות כבדים שהתקוות הגדולות שטופחו  לעונה הזו _  עלולות לרדת לטמיון  שוב עוד באביב. אלא אם יחול שיפור משמעותי.

ולא שכחנו שצ'ארון שרי  שוב דפק נפקדות. האם גם הפעם, כמו אשתקד, יהיה לו משבר אמצע-העונה?

כפר-סבא: זלמנוביץ' 8: דנינו 6.5, אטנדה 6, מכלוף 6, סולומון  6:  פוציבה 6.5, רז כהן 5 (מייקל אומה, 7), רייכרט 6.5, אור דסה 6, אפריאט 5.5:  קיזיטו 8.5. 

מכבי חיפה: גלזר 5: רז מאיר 4.5 (מודי, 88)פלאניץ, 4.5, ארד 4.5, טאווטחה 4.5 (סאן מנחם 4), לביא 5.5,  רודריגס 4 (איהב אלעביד 72),  שרי 4, אבו פאני 5 , חזיזה 6, רוקאביצה 4.5.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

הספורטאים החיפאים לטוקיו 2020

בעוד פחות מיומיים תצא לדרך אולימפיאדת טוקיו 2020 שנדחתה לקיץ 2021 עקב משבר נגיף הקורונה.האולימפיאדה עצמה תתקיים תחת לא מעט הגבלות עקב הנגיף שעדיין מתפשט

פרשת ואתחנן-נחמו

כניסת שבת: 19:14יציאת שבת: 20:26 באמצע יום עבודה הבוס שלך צורח עליך, אחד מחבריך לעבודה שם לך רגל ו"גנב" לך פרויקט עליו עבדת זמן רב,

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות