21.09.2021

יום שלישי

צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה

מה גרם לגילה אלמגור לבכות מהתרגשות בביקור בחיפה?

עיריית חיפה בשיתוף קרן חיפה הציבה במצפור בדרך פרויד ספסל לזכרו של מקס אלכסנדרוביץ ז"ל, אביה של גילה אלמגור שנרצח בחיפה לפני קום המדינה

בשנת 1939, ארבעה חודשים לפני שנולדה, נרצח בעת מילוי תפקידו במשטרת המנדט אביה של גילה אלמגור בחיפה, בהיותו בן 25 בלבד.גילה הזכירה את אביה בסרטה המפורסם ״הקיץ של אביה״.

היום, מלווה בביתה הגר ובנכדתה סופי היא הגיעה לחנוך ספסל שהוצב על ידי עיריית חיפה בשיתוף קרן חיפה לזכרו של אביה במצפור בדרך פרויד.

השחקנית לא הצליחה לעצור את הדמעות וסיפרה בהתרגשות כי עבורה מדובר בלא פחות מאשר הגשמת חלום: "אני נפעמת מהנוף המקסים ומהגינון המשגע, כל כך יפה כאן. בשבילי זו סגירת מעגל, תמיד רציתי להנציח את אבא שלי שהיה אדם ברוך כישרונות, גאון לשפות זרות, מוסיקאי מחונן שהקים תזמורת בחיפה. אני רוצה להודות מעומק הלב לכל הנוגעים בדבר המופלא הזה שהגשימו לי חלום".

ראש עיריית חיפה ד"ר עינת קליש רותם: "אני מתרגשת מאד לארח את אחת השחקניות הבכירות והאהובות בישראל, לכבוד הוא לי גילה שהצלחנו במאמצים משותפים להנציח את זכרו של אביך ולהגשים לך חלום".

צילום: ראובן כהן עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות