18.05.2021

יום שלישי

מיכל אידלמן אוחנה השתתפה באירוע המחווה לעובדי הבריאות בטקס המשואות על הר הרצל | צילום: דוברות כללית

מהקורונה להר הרצל

מיכל אידלמן אוחנה מכללית מחוז חיפה וגליל מערבי באירוע המחווה לצוותים הרפואיים בטקס המשואות בהר הרצל

מיכל אוחנה אידלמן, מנהלת הסיעוד בשירות בריאות הנפש של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי שלקחה גם חלק פעיל מאד בהתמודדות עם הקורונה, עשתה את כל הדרך מהצפון, כתושבת שלומי להר הרצל, לשם נשלחה כמייצגת כללית במחוז, בין 300 עובדי בריאות שהוזמנו לקחת חלק בטקס כהוקרה על מלחמתם בקורונה. במהלך שנת הקורונה, איישה מיכל את חמ"ל הקורונה, בו טופלו מרחוק עשרות חולים שאושפזו בביתם והיא מחסנת במוקדי החיסונים של כללית. היא עצמה נדבקה במהלך עבודתה ולאחר שהוגדרה כמחלימה, ממשיכה לסבול מתופעות רבות לאורך חודשים. בעקבות שיחות עם מחלימים בהן הסתבר לה שרבים מהם סובלים מתופעות כאלה, דחפה לבדיקת הנושא באופן מחקרי. אכן, מחלקת הסיעוד של כללית במחוז, בהובלתה של רות ברוך, ערכה מחקר ראשון מסוגו שהקיף כ-1000 חולי קורונה בביתם וממנו עלה ממצא שהיה מפתיע ולא מדובר באותם ימים, על כך ש-73% מהמחלימים ממשיכים לסבול לאורך חודשים מתופעות לוואי גופניות ונפשיות ולמעלה מ-40% מתקשים לשוב לפעילות ועבודה באופן מלא או חלקי. בעקבות ממצאים אלה, מתקיימות בכללית סדנאות לסובלים מתופעות פוסט קורונה, בהנחייתה של מיכל, שמשלבת נסיון אישי עם ידע מקצועי.

מיכל אידלמן אוחנה השתתפה באירוע המחווה לעובדי הבריאות בטקס המשואות על הר הרצל | צילום: דוברות כללית

הפעם זכתה מיכל לפסק זמן של נחת כשנבחרה לייצג את כללית באירוע השירה של הצוותים הרפואיים. מיכל: "הגיעו אנשי צוותים רפואיים מכל הארץ ויחד שרנו את "תתארו לכם" של שלמה ארצי בצורת קולולום. לאחר חזרות רבות הוקלטנו ולראות זאת בטקס בערב יום העצמאות היה רגע מרגש במיוחד – זו זכות להיות חלק מחגיגות 73 למדינה ולשיר לצוותים הרפואיים, לאזרחים ולתאר עולם שבו אנו הולכים עם שמש בכיסים והיה זה סיכום מדהים לשנה מאתגרת אך גם מלאת סיפוק". אגב, מיכל כבר למודת אירועים מרגשים ולפני 3 שנים קיבלה גם את אות הנשיא כאחות מצטיינת.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות