11.04.2021

יום ראשון

ד"ר דראושה חוסין שאבחן את המטופלת במוקד | קרדיט: דוברות כללית

מהמוקד לאישפוז בית

צוות מוקד הלילה של כללית שאבחן אצל מטופלת קשישה חיידק עמיד שמחייב טיפול בעירוי, יצר בעבורה פתרון יצירתי שחסך ממנה אישפוז בבית חולים, שהיה מסוכן בעבורה וממנו חששה ביותר

למוקד הלילה של כללית בחיפה הגיעה מטופלת בת 82 שסבלה מכאבי בטן תחתונה, מלווים בצריבה במתן שתן מזה כ-10 ימים. היא הופנתה לטיפולו של רופא המוקד, ד"ר דראושה חוסין אשר מתמחה ברפואה דחופה בבי"ח כרמל. מדיווח שלה ועיון בתיק הממוחשב של כללית, נמצא כי כבר קיבלה טיפול אנטיביוטי בכדורים, אך ללא הטבה. בבירור יסודי עלה שבדרכי השתן שלה התפתח חיידק עמיד לאנטיביוטיקה בטיפול פומי אשר רגיש רק לאנטיביוטיקה הניתנת בעירוי לוריד. 

בהיותה מטופלת מבוגרת ועל כן עם סיכון גבוה להידבקות בחיידקים עמידים בבי"ח ובנגיף הקורונה, הצוות לא היה נלהב לאשפז אותה לשם מתן העירוי וגם היא עצמה הביעה חשש גדול וביקשה להימנע מהפניה למיון ואשפוז בבי"ח.

ד"ר נג'ואן כיאל, מנהל מוקד הלילה, שהוא גם מנהל השלוחה להמשך טיפול (היל"ט) של כללית בעכו, נרתם מיד להסדרת פתרון חלופי בעבורה. על אף שהיתה זו כבר שעת ערב מאוחרת, הוא פנה לד"ר מוסא זובידאת, המנהל המחוזי של היל"ט, שדאג מיד להסדיר למטופלת אישפוז בביתה. במוקד ניתן עירוי אנטיביוטיקה ראשוני והוכנה כניסה לוריד לעירויים הבאים. לשמחתה, שבה המטופלת לביתה וכבר למחרת בבוקר הגיע אליה צוות כללית והמשיך במתן הטיפול, כולל עירויי אנטיביוטיקה. לאורך 5 ימי האישפוז נערכו ביקורי בית תכופים, לחולה ומשפחתה ניתנו פרטי התקשרות 24-7 עם צוות המשך טיפול של כללית, בכל עת שנדרשה עזרה או התייעצות. לאחר שחלה הטבה משמעותית במצבה, סיכמה המטופלת את החוויה בהבעת הוקרה על השירות: "אני לא זוכרת שירות כה מקצועי, אדיב ואיכותי, כשכל הצוות נרתם ובשעות מאוחרות של הלילה לסיוע. זכיתי לטיפול מקצועי ולשירות טוב ביותר, כשאני מרגישה יותר בטוחה לקבל טיפול בבית, ללא חשש להדבקות, במיטתי הנוחה ובאווירה יותר חמה ונעימה, אך בו בזמן מלווה בצמידות ע"י צוות מקצועי ביותר".

ד"ר כיאל מציין שמקרה זה משקף את היתרון הגדול של המוקד הייחודי של כללית בחיפה שבו ניתן לתת שירות איכותי ברצף טיפולי, תוך גיוס כלל הפתרונות הטיפוליים שיש לכללית להציע בהתאם לנדרש, אם בבית החולים שלה ואם בקהילה, כמו באירוע זה. 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הכירו בטינדר וניהלו קשר כמה חודשים

ההפתעה היתה רגע לפני המפגש, כשהאישה העבירה את הטלפון לקביעת מיקום הפגישה והבעל נדהם היא מרצה באוניברסיטה, הוא איש צבא בדרגה בכירה ויחד הם נשואים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות