28.01.2022

יום שישי

בתמונה - משפחת נאור. מימין לשמאל: תהל, יגאל, עדי הקטנה, אגם ודנה. צילום: באדיבות משפחת נאור.

מהחושך אל האור: עשור אחרי שאיבדו את ילדיהם הפגים, ילדו בת בריאה יחד עם הצוות שנלחם על חיי אחיה

11 שנים אחרי שאיבדו את ילדיהם הבכורים, תאומים, בן ובת, שנולדו בשבוע מוקדם, יגאל נאור (47) ורעייתו דנה (40), תושבי אזור חוף הכרמל, ילדו לפני כמה ימים בת בריאה ברמב"ם. בין אנשי צוות בית החולים שלקחו חלק בלידה, היו גם נציגי הפגיה של בית החולים, אותו צוות שנלחם לפני עשור על חייהם של התאומים במשך חודשים ארוכים, ללא הצלחה. בעקבות הקשר שנוצר אז, התחילו בני הזוג במסורת שנמשכת כבר שנים ארוכות: בכל לידה נוכחים אנשי הפגייה של רמב"ם, שהפכו לחלק בלתי נפרד ממשפחת נאור. "יצאנו מחוזקים מהחוויה טראומטית", מספר נאור, "מאז נולדו לי ברמב"ם שלוש בנות. מי שהיה איתנו בתחילת הדרך, נמצא איתנו גם היום. הם חלק בלתי נפרד מהעצב ומהשמחה".

ההריון הראשון של בני הזוג, בשנת 2012, היה של תאומים – בן ובת, והוגדר כהיריון בסיכון. החשש הגדול לשלומם של העוברים התממש, כשנאור ילדה בשבוע ה-25, בשלב מוקדם מאוד. התאומים אושפזו בפגייה של רמב"ם, כאשר הבן נפטר לאחר עשרה ימים ואילו צוות הפגייה נלחם על חייה של אחותו במשך שמונה וחצי חודשים, עד שנפטרה לבסוף מזיהום, בדצמבר של אותה השנה. מאז הגיעו לרמב"ם עוד שלוש פעמים, בערך באותה התקופה, כדי להיכנס לחדר הלידה ולצאת בידיים מלאות: "קראנו לבת יובל. לבן לא הספקנו לקרוא בשם", משחזר נאור, "שנה לאחר מכן נולדה אגם. שנתיים אחר כך תהל וכעת עדי שלנו, מתנה ליום הולדתי ה-47. רמב"ם הוא המקום שבו חווינו את הכל. בפגייה, בחדר הלידה, בחדרי הניתוח, בתינוקייה ובמחלקות האשפוז יש אנשים שהם חלק בלתי נפרד מהסיפור שלנו. הם איתנו לאורך כל הדרך".

ד"ר אורי הוכוולד, רופא בכיר בפגייה של רמב"ם, זוכר את הרגע שבו התחיל הקשר עם המשפחה: "הגעתי לרמב"ם ב-2012, קצת אחרי שהבן נפטר. במשך חודשים ארוכים נלחמנו על חייה של הבת וליווינו את בני הזוג שנכנסו לנו ללב. אני הייתי זה שנאלץ להודיע להם על פטירתה של הבת. אופן ההתמודדות שלהם עם הטרגדיה הלא פשוטה הזו, ריגש את כולנו. מאז אנחנו בקשר וכשהם ביקשו שנגיע ללידה לפני כמה ימים, לא היה בכלל ספק".

רגעים ספורים אחרי שעדי נאור יצאה אל אוויר העולם, התייצבו בני המשפחה המורחבת מהפגייה, דר' אורי הוכוולד והאחות סשה טמין, כשהם חובקים את התינוקת הקטנה ומחזיקים שלט עם הכיתוב: "מזל טוב יגאל ודנה! אוהבים אתכם, סשה, אורי וכל צוות הפגייה".

בתמונה: ד"ר אורי הוכוולד והאחות סשה טמין מהפגייה עם משפחת נאור בחדר הלידה צילום: באדיבות דוברות רמב"ם.
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות