18.05.2021

יום שלישי

אילוסטרציה: PIXABAY, PhotoMIX-Company

מדוע התיירות בחיפה נפגעה יותר מבשאר הארץ?

על רקע משבר הקורונה שפגע אנושות בענף התיירות ובמלונות בפרט, אנחנו מביאים את נתוני הלינות לחודש מרץ 2021. נציין כי האזורים שנפגעים בעיקר הם אותם אזורים המתבססים על תיירות נכנסת (חיפה, נצרת וטבריה) • רק החל מה-7/3 הותר למלונות לפתוח את חדרי האוכל תחת מגבלות התו הירוק והסגול • מרבית הלינות במלונות הינן לינות של ישראלים

במרץ נרשמו כ-861,000 לינות בבתי המלון, מדובר בירידה של 59% בהשוואה למרץ 2019 (במרץ שנה שעברה נכנסנו לסגר הראשון). 98% מסך הלינות הן לינות ישראלים. 2% הנותרים הם בעיקר דיפלומטים וצוותי אוויר.

תפוסת החדרים הארצית הסתכמה בכ-28% לעומת 72% במרץ 2019 אשתקד. נציין כי רק מה-7/3/21 הותר למלונות לפתוח חדרי אוכל תחת מגבלות התו הסגול (50% תפוסה ועד 300 איש). לכן מתאריך זה החלו המלונות להיפתח בהדרגה. ע"פ בדיקת ההתאחדות, כ-40% מבתי המלון עדיין היו סגורים במרץ.

לינות הישראלים בארץ הסתכמו בכ-840,000, בדומה למרץ 2019. מרבית לינות הישראלים היו באילת כ-45% ובים המלח כ-16%. לכן, באזורים אלו נרשמו תפוסות גבוהות יחסית לאזורים האחרים.

בים המלח נרשמה תפוסה של כ-53%  ובאילת נרשמה תפוסה של כ-49%. לעומת זאת, באזורים אחרים, התפוסות עדיין נמוכות ביותר. חיפה כ-32%,  טבריה כ-14%, נצרת עם 4% בלבד.

מהתאחדות המלונות נמסר בתגובה: "מהנתונים עולה תמונה מדאיגה על מצב ענף המלונאות בעיקר כי אין תיירות לישראל, דבר הפוגע באזורים המתבססים על תיירות נכנסת. ענף התיירות יהיה הענף האחרון לצאת מהמשבר ולצערנו, כיון ואין ודאות בקשר למתווה ומועד כניסת התיירים לישראל, יעברו עוד חודשים ארוכים עד שהמשבר הקשה שפקד את הענף יהיה מאחוריו".  

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות