02.07.2022

שבת

שדה התעופה חיפה מקור: Oyoyoy https://bit.ly/30XHTUD

מדוע הטיסות מחיפה לאילת לא מתחדשות ?

רגע לפני תחילתן הרשמית של חופשות הקיץ, שדה התעופה בחיפה עומד ללא שימוש תעופתי, מה הן הסיבות לכך ומה טוענת חברת ישראייר לה יש אפשרות להפעיל את הקו ?

עד תחילת הקורונה שדה התעופה עוד היה פעיל עם טיסות לכמה יעדים כולל יוון וקפריסין, גולת הכותרת המרכזית של נמל התעופה היה הטיסות לאילת שחסך לתושבי חיפה והצפון את הנסיעה הארוכה באוטובוסים.
מאז ענף התעופה חזר לשגרה מסוימת אולם הטיסות מחיפה לאילת לא חזרו.

כיום תושב חיפה או ישוב אחר בצפון שרוצה להגיע בדרך מהירה לאילת צריך לנסוע שעתיים לשדה התעופה בן גוריון בשביל לקחת טיסה של חצי שעה לאילת.

אפשרות נוספת היא נסיעה ישירה ממרכזית המפרץ לאילת באוטובוס- נסיעה שאורכת כשש שעות.

אז למה בעצם הטיסות לאילת לא חזרו ?

נראה כי הסיבה המרכזית לך היא כדאיות כלכלית חברות התעופה חושבות שהקו חיפה-אילת לא שווה את ההשקעה הכספית הכרוכה בכך.

מבין החברות כיום רק לחברת ישראייר יש אישור לטוס מחיפה לאילת בדגם המטוס המיועד לכך.

ואילו לחברות האחרות יש אישור בתנאי שיעמדו בתקנים הנדרשים של רשות שדות התעופה.

בחברת ישראייר מעבירים את האחריות למחסור בקו התעופה לרשות שדות התעופה וטוענים כי השדה סגור ואילו שם מציינים כי לחברת ישראייר יש אישור לטוס בקו חיפה-אילת.

מי שמפסיד ממאבקי הכוח הללו הם בעיקר תושבי חיפה והצפון שצריכים למצוא דרכים חלופיות להגיע לחופשה בעיר הדרומית שעד הקורונה הייתה נגישה לכל חיפאי.

רשות שדות התעופה מסרו לכרמליסט: "דלתנו פתוחה לכל חברה שתרצה לחדש את קו הטיסות מחיפה לאילת, כרגע רק לישראייר בATR יש יכולת להמריא ולחנות בחיפה בגלל סוגי המטוסים שהם מחזיקים, מעבר לזאת יש להם אישור להמריא מחיפה לאילת.

לכל חברה אין מגבלה לטוס מחיפה למעט גודל המטוס, גם לאזור אגן הים התיכון, נאפשר לכל חברת תעופה שתקבל רישיון מרשות התעופה האזרחית להפעיל קו לחיפה וממנה"

ממשרד התחבורה נמסר לכרמליסט כי "לחברת ישראייר יש אישור להפעיל קו טיסה בין חיפה לאילת וכי זו החלטת החברה בלבד אם להפעיל או לא"

מעיריית חיפה נמסר כי "הטיסות לאילת הן עניין פרטי של חברות התעופה, נראה שטיסות מחיפה לאילת לא מספיק חשובות לחברות, לעירייה אין יכולת השפעה על החזרת הטיסות אלא רק משרד התחבורה יכול לפתור את העניין, לעירייה יש אינטרס שהטיסות מהעיר לאילת יתחדשו"

קרדיט: Bram Steman https://bit.ly/3N0UTuV

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות