13.06.2021

יום ראשון

יעלון והנהלת כרמל , קרדיט אלי דדון

מבקרים בעיר: ח"כ משה בוגי יעלון בבי"ח כרמל

יו"ר מפלגת תל"ם שר הביטחון והרמטכ"ל ה 17 של צהל ח"כ משה (בוגי) יעלון הגיע השבוע לביקור מקצועי בביה"ח כרמל.

" אם תמשך ההתנהלות כפי שאנו רואים אותה כיום זה רק עניין של זמן עד שנגיע לגל נוסף של תחלואה ולסגר שלישי ", אמר ח"כ יעלון בביקור. " אני מצדיע לצוותים הרפואיים של ביה"ח כרמל העומדים בשער בולמים בגופם את הקורונה ומאפשרים לכולנו להמשיך בשגרת חיים נורמלית בצל הקורונה ככל האפשר". לח"כ הכנסת יעלון התלווה לביקור ח"כ  אנדריי קוזי'נוב מסיעת תל"ם.

את משלחת חברי הכנסת  אירח וקיבל מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג שיחד עם חברי ההנהלה סיירו במחלקות הקורונה של ביה"ח. ד"ר גולדברג הציג בפני חברי הכנסת את היערכות בית החולים והתמודדות עם הקורונה. מאז תחילת הגל השני בסוף יולי טופלו בכרמל כ 400 חולי קורונה מתוכם 8 חולים טופלו באמצעות האקמו. ביה"ח כרמל גאה ומתמחה בטיפול באקמו המהווה מרכז מקצועי כמעט היחידי בכל אזור הצפון לטיפול בחולים קשים באמצעות האקמו. 2 מתוך המטופלים באקמו כבר התעוררו מההרדמה ועברו לשיקום ועוד 2 חולים עדיין מטופלים ומחוברים למכשיר .

ד"ר גולדברג עדכן כי למרות הירידה הברוכה במספרי החולים עדיין בית החולים כרמל מחויב עדיין לשמור על מוכנות ולכן בית החולים ישמור על מחלקות הקורונה ואנשי הצוות מוכנים לכל תרחיש של התפרצות חוזרת בתקופה הקרובה. עד היום נפתחו בכרמל 3 מחלקות לטיפול בחולי קורונה ובשיא ההתפרצות התקבלו במחלקות הקורונה בכרמל 17 חולים ביום אחד.

כדי לעמוד בקצב החולים החדשים אמר ד"ר גולדברג נערך ביה"ח כרמל להדרכות אינטנסיביות לכל הצוותים הרפואיים רופאים ואחיות, ועד היום תודרכו מאות אנשי צוות במגוון רחב של הדרכות ייעודיות לקורונה בדגש על הדרכות לטיפול נמרץ. גם מעבדות בית החולים נרתמו למאמץ המלחמה בקורונה והחלו לקלוט בדיקות קורונה בקצב מוגבר של עד כ 400 בדיקות קורונה ביום.

מעבדת כרמל מבצעת בדיקות עבור ביה"ח מטופלים, צוות ועבור הקהילה, נעשה שימוש מושכל בקיטים מהירים (Gene expert)  וגם מכשיר "SOFIA” לבדיקות מהירות יופעל בימים הקרובים במלר"ד הנשימתי.
כדי לסייע לצוותים הרפואיים של כרמל העובדים ללא לאות במאבק בקורונה, פתח ביה"ח בסיוע העירייה קייטנה לילדי העובדים בה שהו ולמדו עשרות ילדים לאורך התקופה ואפשרו להורים שלהם לעבוד בראש שקט בבית החולים. במקביל פתח ביה"ח מרפאה ייעודית לעובדים מחלימים מקורונה בה הם מקבלים ייעוץ וטיפול רפואי מקצועי ומותאם לפי הצורך .

במהלך הביקור סיירו חברי הכנסת במחלקות הקורונה ונפגשו עם מנהל המחלקה ד"ר סמיר קאסם ממנו שמעו על הקשיים וההתמודדות של הצוותים. " אנו רואים לשמחתנו בימים האחרונים ירידה בכמות החולים ומברכים על כך. אולם אנו מחויבים לשמור על מוכנות וכל הצוותים שלנו במחלקות הקורונה עומדים ערוכים ומוכנים למקרה של התפרצות מחודשת של המחלה ".

לביקור התלוו סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל, אהובה טל מנהלת הסיעוד, עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי ונעמי כספי יו"ר הסתדרות אחיות הקהילה בישראל העובדת בכרמל.

ח"כ יעלון סיכם את הביקור בכרמל הודה למנהל ביה"ח ד"ר גולדברג ולחברי ההנהלה ואמר " הצוותים הרפואיים והסיעודיים ניצבים בחזית המאבק בנגיף. באתי הבוקר לביה"ח כרמל כדי לעמוד מקרוב אחר האתגרים המורכבים, לפגוש את האנשים ולהביע בפניהם את הערכתנו העצומה לנחישותם ומסירותם המקצועית והאישית במשימת הצלת החיים. יישר כוח לצוותים של כרמל ".

בתמונות – ד"ר גולדברג וח"כ יעלון בביקור בכרמל
יעלון עם ד"ר סמיר קאסם במחלקת קורונה    – קרדיט צילומים אלי דדון

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת קורח

כניסת שבת: 19:17יציאת שבת: 20:32 אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, נקודה! לא ביקורת בונה (את מי?), ולא שום סוג של ביקורת המסתתרת תחת שמות שונים

תרבות

טייסי הדואר

טייסי הדואר, הינו מושג בהיסטוריה של התעופה בעולם, טייסים חלוצים בתחומם העומדים באותה שורה עם מגלי ארצות וחוקרי העולם, החלוצים במערב ארצות הברית , חוקרי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות