15.06.2021

יום שלישי

עינת קליש רותם (צילום: עדי ברקן ורפאל מזרחי)

מבצע "ההר הירוק" יוצא לדרך

בפגישת המשך מאתמול בשכונת נווה שאנן עם ראש העיר ד"ר עינת קליש ,  צמרת פיקוד העורף, בפיקודו של אל"מ שלומי בן מוחה, סגן ראש העיר מיכי אלפר, סגן ראש העיר דוד עציוני, יו"ר ועד נווה שאנן מר אלי פסו, חבריי ועד ומספר חברי מועצת העיר הציג אל"מ שלומי בן מוחה מפיקוד העורף כי תפקיד פיקוד העורף הוא  מתן הסברה והדרכה לתושבים בשפה המתאימה למרקם האוכלסיה המעורבת.
המבצע נקרא "ההר הירוק" וחיפה נבחרה כפיילוט כאשר ראש העיר קליש, מובילה את המהלך שיתבצע עד יום חמישי הבא.הוחלט על פעולות בשני מישורים:
1. מישור אזרחי:הקצינים יתחברו לנציגי העירייה והשכונות ויעבירו להם הדרכה והנציגים יעבירו לתושבים.
2. מישור  צבאי:מאות אנשי צבא מפיקוד העורף יגבו את מערך הרפואי ויבצעו אלפי בדיקות ברחבי העיר.
אזרחים אשר ייבדקו וימצאו חולי קורונה יטופלו בהסברה ויועברו למלוניות בהתאם לגופו של מקרה ומקרה. 
"הגענו לשבועיים בלבד!" אנחנו כאן בשליחות, והמטרה לקטוע ולבלום את התחלואה. חיפה היא עיר מיוחדת. כל צעד שנעשה יהיה בהסכמה של הרשות ." אמר אל"מ שלומי בר מוחה.
דבריה של ראש העיר קליש:ברור שצריכים לרתום את כל הקהילות לנושא. חיפה היא עיר שיכולה להיות דוגמא.


ההחלטה על התחלה בנווה שאנן מפאת גודלה והיותה שכונה הטרוגנית.קפצתי על ההצעה שניתנה מהממשלה ותודה לפיקוד העורף שנרתם לעזור.
גב' סיגל ציוני חברת מועצה ומחזיקה תיק החינוך:נעשה שיחות עם מנהלי בי"ס בכל העיר ונרתום גם מורים. גננות, מתנ"סים והורים לנושא במהירות המירבית.
סגן ראש העיר מיכי אלפר: חילקנו אלונים לקהילה הדתית בכל העיר מפני שהקהילה לא מחוברים למדיה.נמשיך ונעביר מידע בכל הכלים שיעבירו אלינו פיקוד העורף. מנהל בית אבא חושי:נדבר בשפה אחת עם על התושבים. הפיקוח בשיתוף פעולה עושה סיורים בכל הרובע וכל בית עסק שלא עומד ב-תו הסגול יקנס.
יו"ר וועד נווה שאנן רמז אלי פסו:התבקשנו לסגור את הפארקים הגדולים ולמנוע אסיפות של עשרות תושבים עם הילדים. תושבים רבים התלננו ועל מנת לאפשר אוויר לתושבים גני השעשועים בקרבת הבית ישארו פתוחים. רתמנו את נציג הוועד של חליסה ויש לנו בועד נציגים מכל הרובע שיקבלו תדריך והסברים.אנו נעמיד לפיקוד העורף את משרדי הועד לעזר.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
יואב

גם גטו טרזיינשטאט היה גטו לדוגמא