16.05.2022

יום שני

הצוות בתוך המסוק צילום: דוברות רמב"ם

מבצע אקמו: כך הועבר תינוק בן שבוע מהדרום לצפון במבצע משותף עם צה"ל

אתמול בערב נחת במינחת המסוקים בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה, מסוק יסעור צה"לי, ומתוכו יצאה קבוצה של רופאים, אחים וטכנאים, אוחזים בזהירות במכשיר אקמו שסבך צינורותיו מחוברים לגוף הזעיר של תינוק בן שבוע. זה היה סיום מבצע משולב של צוותים רפואיים מבתי החולים רמב"ם וסורוקה ויחידות של חיל האוויר, בניסיון להציל את חייו של תינוק שנקלע למצוקה נשימתית קשה (לא על רקע קורונה).

נחיתת המסוק ברמב"ם צילום: דוברות רמב"ם

הסיפור מדגיש את מצוקת כמות מכשירי האקמו בישראל אבל גם את שיתוף הפעולה והתיאום מציל החיים בין כל יחידות האקמו והטיפולים הנמרצים בישראל.

רמי הייזלר, טכנאי אקמו בכיר ברמב"ם, מספר: "צוות עם מנתחי הלב צבי אדלר ואחמד אלכום, והטכנאי דור לוי יצא לכיוון סורוקה באמבולנס מותאם לאקמו של חברת מריזאן. אחרי 3 שעות נסיעה הצוות חבר לצוות של סורוקה והחלו לחבר את התינוק למכשיר האקמו. בשלב זה הבינו בצוות שמדובר בנסיעה ארוכה מאוד חזרה לחיפה, שעלולה לסכן את התינוק שמכשיר וצינורות החליפו את ריאותיו המתקשות לספק חמצן לגופו. הצוותים פנו לצה"ל ובהשתדלות של גורמי פיקוד העורף וחיל האוויר גוייס מסוק צה"לי להשיב את הצוות ואת התינוק לצפון". הדרך חזרה הייתה קצרה הרבה יותר והתינוק הוכנס תוך זמן קצר למחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים רות לילדים, שם נלחמים כעת הרופאים על חייו.

חיבור המכשיר בסורוקה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות