18.05.2022

יום רביעי

אילוסטרציה

מבחן החברות של תומר ואילן(סיפור חקירה)

למשרדי, אמנון רודס חקירות, מגיעים אנשים שלא תמיד מעורבים באופן ישיר למקרה שהם מבקשים לחקור, אלא גם מפני שהם רוצים לעזור למישהו שיקר להם. זהו המקרה של תומר ואילן, שאת הבקשה לחקור את המקרה, קיבלתי מקרובת משפחה של תומר, בת דודה של אימו.

עליי לציין, שהשמות בסיפור הינם שמות בדויים.

תומר ואילן, חברים בני 15 וגם בני דודים, גרים באחת הקריות באזור חיפה ולומדים בכיתה ט' בתיכון עירוני בעיר מגוריהם. הם לומדים במגמת תקשורת ואת רוב זמנם הפנוי מקדישים לתחומי הספורט שהם מצטיינים בהם, כדורסל (תומר) וכדורגל (אילן). שני החברים הם גם בני דודים, אלינור, אמו של אילן היא אחותה הגדולה של יפית (אמו של תומר) היא עורכת דין בכירה במשרד לעו"ד מוכר בעיר מגוריה. היא זו גם שפנתה אליי כדי שאבדוק אם תומר הסתבך בפלילים, לפני שהיא תפנה לאחותה עם החשדות של אילן. הסכמתי לקחת את המקרה, כי הבנתי את השיקולים של אלינור, שרצתה לחסוך מאחותה את עוגמת הנפש, במידה ויתברר שתומר פשוט עובר את משבר גיל ההתבגרות, אך לא הסתבך בשום דבר פלילי או מסוכן.

התחלתי לחקור את המקרה אחרי שקיבלתי תמונות של תומר ועוד כל מיני פרטים חשובים נוספים. דבר ראשון, הגעתי לבית הספר איפה שהוא ואילן לומדים. התחלתי לתצפת את הסביבה ואת הכניסה הראשית של בית הספר, ובאותו זמן, ראיתי רכב יונדאי I20 חונה לא רחוק מבית הספר. רק לאחר הצלצול השני, יצא נהג הרכב, הדליק סיגריה וחיכה. אחרי כשתי דקות, ראיתי שני תלמידים מגיעים לשער, מציגים אישור לשומר ויוצאים מתחומי בית הספר. אחד מהם היה תומר והוא יצא לכיוונו של היונדאי  .I20 לפני שהוא חצה את הכביש, תומר הסתכל לצדדים, כדי לראות שלא עוקבים אחריו וניגש מיד לצעיר שחיכה לו. הם הלכו כמה מטרים לכיוון גינה ציבורית שבה שיחקו מספר ילדים, החליפו מעטפות ונפרדו. הספקתי לצלם אותם מבלי שיראו אותי.

תומר עוד התמהמה כמה שניות כשהוא בדק את המעטפה, הכניס אותה לתיק בית הספר והמשיך לאחד הרחובות המקבילים שהוביל לשכונה שבה יש המון אתרי בנייה בשלבים שונים של הקמה. עקבתי אחריו וראיתי איך הוא בוחר אתר שנראה נטוש ועולה לקומה השנייה. לפני שהוא הורשה להיכנס לאתר, ראיתי שהוא מעביר לשומר שטר של מאה ₪. הבנתי שזה היה נוהל קבוע שחזר על עצמו כנראה יותר מפעם אחת. ניגשתי לשומר, אמרתי לו שראיתי שהבן שלי הרגע נכנס לאתר. השומר המבוהל מיד נתן לי להיכנס ואמר לי שתומר עולה לקומה השנייה בכל פעם שהוא מגיע, אבל תמיד משאיר נקי אחריו.

עליתי אחריו, ומיד מצאתי אותו. הוא היה עסוק בנטילת הכדורים שקנה לפני כמה דקות.

הספקתי להופיע בדלת כניסה של הדירה, לפני שהוא נטל את הכדור. הוא היה חיוור מאד מהופעתי המפתיעה, ניסה לברוח אבל עצרתי אותו. הצגתי את עצמי, והוא הבין, שגם אם הוא יצליח לברוח הפעם, בני המשפחה שלו עלו עליו, והוא יצטרך לתת הסברים על מעשיו. התקשרתי לדודה שלו, וכעבור רבע שעה היא הגיעה לאסוף אותו. כמה ימים עברו, וקיבלתי טלפון מאלינור. היא סיפרה לי שבשיחה קשה של בני המשפחה עם תומר, הוא הודה שהוא התחיל לקחת סמים קלים, אחרי שאחד מחבריו לקבוצת הכדורסל, שכנע אותו שנטילת הכדורים תשפר את הביצועים שלו במשחק וגם במבחנים. לאחר שהבין את הטעות שלו, לא ידע איך להפסיק את ההתקשרות עם סוחר הסמים, ואז אני הופעתי. אמרתי לאלינור שאני אעביר למי שצריך את הפרטים על הסוחר ואשאיר את תומר מחוץ לפרשה, גם מפני שהוא הבין את הטעות שלו וגם בגלל גילו הצעיר.

אמנון רודס משרד חקירות

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות