28.07.2021

יום רביעי

צילום: דוברות עיריית חיפה

מאות תלמידים השתתפו בתרגיל פינוי מוסדות חינוך בשל שריפה וחשש לצונמי באזור החוף

פינוי התלמידים בוצע על פי נוהל אותו גיבש אגף הביטחון בעיריית חיפה יחד עם משרד התחבורה, רשות החירום הלאומית ואגד במטרה לקצר את הזמן הנדרש לפינוי תלמידים בחירום 

תרגיל התקיים הבוקר (ג) במסגרת תרגיל הערכות ארצי לפינוי מוסדות חינוך במצבי חירום כגון רעידות אדמה ושרפות.   בחיפה השתתפו בתרגיל  בתי הספר היסודיים:  דגניה, עליה ונופים. התלמידים פונו באמצעות אוטובוסים של אגד למרכזים קהילתיים שהוגדרו כ"שטחי פינוי" בהם קיימו  צוותים של מנהל החינוך  פעילות הפגה. 

צילום: דוברות עיריית חיפה


על פי הנוהל  בכל מצב חירום, בו נדרש פינוי חירום של תושבים, יועמדו באופן מידי כל האוטובוסים  שיימצאו באותו זמן בתחנות קצה בשכונות ללא נוסעים, לרשות קציני הביטחון העירוניים, ויפעלו על פי הנחיותיהם לפינוי מהיר של מוסדות חינוך, בתי אבות ומרכזים רפואיים. 
הנוהל  גובש ע"י "רשות החירום הלאומית"  (רח"ל), משרד התחבורה, האחראי על קווי התחבורה הציבורית ואשר קבע כי חברת אגד תהיה שותפה  לפינוי מוסדות חינוך ובתי אבות בשעת חירום. 

צילום: דוברות עיריית חיפה


התרגיל, נוהל מרכב החפ"ק קדמי שהוקם ע"י העירייה יחד עם כיבוי אש ואשר אליו הוזרמו הנתונים וממנו ניתנו הנחיות הפינוי לגורמים שנטלו חלק בתרגיל בהם מערך כיבוי והצלה .  
מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה יאיר זילברמן, ציין כי מסקנות ולקחי התרגיל ישמשו להמשך יישום וייעול נוהלי פינוי מוסדות חינוך ובתי אבות בשכונות העיר.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מהפכה במגרשי הספורט בקריית ביאליק

מועצת העיר קריית ביאליק אישרה בישיבתה האחרונה מיום 21.7.2021, תקציב של 1.5 מיליון שקלים להקמת מגרשי קטרגל מדשא סינתטי בכל שכונות העיר. במסגרת הפרויקט יוקמו

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות