16.05.2022

יום שני

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

מאות שחיינים מרחבי הארץ השתתפו הבוקר במשחה "שוחים מהלב" שנערך בפעם השמינית בחיפה

הבוקר (שישי) בשעה 07:00 יצא לדרך משחה "כף הכרמל – שוחים מהלב בים בטוח" – משחה מים פתוחים המתקיים סביב חופי העיר, לקידום מחקר למניעת מוות לבבי פתאומי מטעם בית-החולים רמב"ם, "החברה להגנת הטבע ופרוייקט "החצי הכחול" ו"הרפורמה להצלת הים התיכון". במשחה השתתפו מאות שחיינים בטווחי גיל שונים מרחבי הארץ.

צילום רחפן: פריאל דיין, אגף החופים, עיריית חיפה

משחה "שוחים מהלב", מתקיים זו השנה ה – 8 ברציפות, בהובלת "רשות הספורט" של עיריית חיפה, בשיתוף "הקריה הרפואית לבריאות האדם רמב"ם" במטרה להעלאת המודעות ולגיוס תרומות לקידום מחקר רפואי מציל חיים בקרב ילדים וצעירים בקריה הרפואית רמב"ם, תוך מתן דגש לניבוי ולמניעת מוות לבבי פתאומי (Sudden Cardiac Death) בקרב אוכלוסיות ילדים וצעירים עד גיל 35. כמו כן שותפים למשחה "החברה להגנת הטבע" ופרוייקט "החצי הכחול" ו"הרפורמה להצלת הים התיכון", הכוללת, בין היתר, הפסקת שיטות הדיג ההרסניות, קביעת איזורים מוגנים להתחדשות הדגה והגנה על מינים נדירים.

המשחה נערך ב-3 מקצים:
• המקצה הארוך, באורך 4.2 ק"מ, הוזנק בשעה 07:00 מהחוף הצמוד לרכבל התחתון בבת גלים.
• המקצה הבינוני, באורך 2.5 ק"מ, הוזנק מחוף הכרמל, בסמוך למגדלי חוף הכרמל ומלון מרידיאן בשעה 7:30.
• שחייני המקצה הקצר, באורך של 900 מטר, הוזנקו בשעה 08:00 בחוף "דדו".

מלבד מקצים אלו, התקיים השנה, לראשונה, במסגרת האירוע גם מקצה "אקוותלון חוף" לזכרה של נועה חייט ז"ל – אשר במסגרתו השתתפו המתחרים במקצה שחייה למרחק של 900 מ' ולאחר מכן במקצה ריצה למרחק 4 ק"מ על החול, בצמוד לקו המים.

ניר שאול, מנהל רשות הספורט של עיריית חיפה: "משחה כף כרמל המסורתי הוא אירוע מדהים, בו מאות שחיינים נהנים ממראות נדירים של צבי ים, אלמוגים ודגה. השנה האירוע היה מרגש אף יותר, עקב קיום תחרות "אקווטלון" לזכרה של נעה חייט. כיף ומשמח לראות את כל הספורטאיות והספורטאים משתתפים ונהנים".

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות