20.09.2021

יום שני

בתמונה: אביבה פלדמן-בהגי מסבירה לצוותי ההוראה והחינוך על מחלת האפילפסיה קרדיט: דוברות הקריה הרפואית רמב"ם

מאות אנשי חינוך וצוותי הוראה עברו הדרכה היברידית – מקוונת ופרונטלית להתמודדות עם תלמידים הלוקים באפילפסיה לקראת החזרה לספסל הלימודים

לקראת פתיחת שנת הלימודים בתחילת ספטמבר, מקדישים אנשי החינוך וההוראה שעות רבות של הכנות והשתלמויות לקראת המפגש עם התלמידים והתלמידות. זו השנה השנייה בעידן קורונה שבה הצוותים עורכים את השתלמויות הללו באופן היברידי: הדרכה מרחוק והדרכה פרונטלית, מה שמאפשר שילוב גמיש יותר של מומחים באותן ישיבות. בין כל המומחים, נכחה גם אביבה פלדמן-בהגי, מרכזת תחום ההסברה וההדרכה לאפילפסיה לילדים ולנוער בקריה הרפואית רמב"ם.

בשנים אחרונות אביבה מניפה את דגל ההסברה וההדרכה בקרב עובדי ההוראה באזור הצפון ותלמידיהם, מגיל בית הספר היסודי ועד התיכון, במגוון נושאים הקשורים למחלת האפילפסיה בקרב ילדים ובני נוער. המטרה: לסייע לצוותים להתמודד עם ילד שעלול לעבור התקף אפילפטי במהלך שעות הלימודים, ולנפץ סטיגמות הקשורות במחלה זו, סטיגמות שעלולות להיות הגורם השני שפוגע בילדים הצעירים מצד חבריהם לכיתה.

מבצע ההסברה המדובר, נערך בחסות היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בבית החולים "רות" לילדים שברמב"ם, בניהולו של פרופ' מוני בניפלא וכבר הגיע לחשיפה לאלפי מורים, צוותי הוראה ותלמידים ברחבי אזור הצפון ובמרכז. מבצע ההסברה ההיברידי שהחל בביקור פרונטלי ביישובים כמו דלית אל-כרמל ונתניה יימשך גם לתוך חודשי הסתיו וכולל פעילות מקיפה הן בעברית והן בערבית.

פרופ' מוני בניפלא, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים: "היחידה מקיימת לכל אורך השנה פעילות הסברתית חוצת מגזרים, עדות וגילאים על מנת לעורר את המודעות לקשיים איתם מתמודדים האנשים הלוקים באפילפסיה. פתיחת שנת הלימודים מהווה "בוסטר" הסברתי נוסף בנושא החשוב הזה"

הידעתם? הנה 5 עובדות לא מוכרות על אפילפסיה:

  1. הלשון לא נבלעת בזמן התקף;
  2. ההתקפים הכי נפוצים הם התקפי הניתוק בהם אדם אינו מודע לסביבתו למשך כמה שניות;
  3. אם ההתקף נמשך פחות מ-5 דקות, לא תמיד יש צורך להזמין אמבולנס;
  4. בישראל ישנם חברי כנסת, אנשי עסקים ואומנים החיים לצד האפילפסיה;
  5. הטיפול התרופתי מסייע למנוע את מרבית ההתקפים האפילפטיים בקרב המטופלים;
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות