06.07.2022

יום רביעי

צילום: מדעטק חיפה

לרגל שבוע החלל העולמי: פעילויות בנושא חלל במדעטק חיפה

לרגל שבוע החלל העולמי, מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, מזמין את המבקרים לפעילויות מיוחדות בנושא חלל ותעופה במהלך שבתות אוקטובר, הכוללות סיורים מודרכים, מופעים ופעילויות מעשירות, מסקרנות וחווייתיות.

בסיורים המודרכים נבקר בתערוכת "תופסים גובה" (תעופה) בה נגלה את הפיזיקה שמאחורי טיסה – מה מצליח להרים מטוס של מאות טון באוויר? בתערוכה מוצגים אינטראקטיביים המדגימים ומסבירים תופעות פיזיקליות בלעדיהן לא תתכן טיסה. בסיור בתערוכת "מבט אל השמיים" (אסטרונומיה) ובתערוכת "השעונים הטבעיים" נכיר את מערכת השמש וכוכבי הלכת ונראה כי השמיים הם לא הגבול. בתערוכת "ליאונרדו דה וינצ'י – מדען ומהנדס", נגלה כיצד עיסוקו בתעופה היה בגדר נבואה של ממש – אילו כלי טיס תכנן? מאיזו ציפור למד לבנות את הדאון? האם באמת יכול היה דאונו לטוס? האם בטוח היה לקפוץ עם המצנח שתכנן? איזה רעיון גאוני הניע אותו להמציא את המסוק ומה הוא לא ידע, שמנע ממסוקו להתרומם.

בנוסף ייערכו בפארק המדע הפתוח מופעי הדגמות מדעיות בנושא תעופה וחלל, ובשיאן – הדגמת שיגור טילים.  נכיר את החוק השלישי של ניוטון, שעובד גם על טילים של סוכנות החלל וגם על טילים מפלסטיק בגודל של בקבוק ואף קטנים יותר. בסוכנות החלל משתמשים בדלק טילים ואילו במדעטק משתמשים במים ופחמן דו חמצני. אמנם הטילים שלנו לא ממריאים גבוה כמו אלו של נאס"א, אבל נוכיח באמצעותם, שלא חשוב מהו החומר – אם הוא ייפלט מתחתית הטיל לכיוון מטה, הטיל, כל טיל, יידחף למעלה.

כל תכני המוזיאון פתוחים בפני המבקרים, כולל תערוכת "סודות הדינוזאורים", עשרות תערוכות הקבע ומתחם הגיל הרך.

מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה. מומלץ לשריין מקומות ולרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט במחיר 75 ₪ לכרטיס: www.madatech.org.il מחיר ברכישה ישירה בקופה: 89 ₪ לכרטיס. עד גיל 5 כניסה חינם. שבתות: 10:00-17:00. לשעות הסיורים וההדגמות בשבתות אוקטובר ולשעות הפתיחה של שאר ימי השבוע יש להתעדכן באתר המוזיאון

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות