11.04.2021

יום ראשון

צילום: ראובן כהן

לרגל ציון תרומת הכליה ה-1,000 בישראל: מפגש תורמים חיפאיים נערך בבניין היכל העירייה

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, אירחה אתמול (ראשון) באולם הכנסים שבהיכל העירייה, שמונה מתושבי העיר, אשר תרמו בעברם כליה מגופם ובכך סייעו להצלת חיים אדם

במפגש, שנערך לרגל ציון התרומה ה-1,000, שנערכה מוקדם יותר באותו יום, סיפר כל אחד מהמשתתפים את סיפורו האישי ותיאר את האופן בו קיבל את ההחלטה האמיצה, תוך שהוא מציין בגאווה את מספר התורם שניתן לו ומספר בהתרגשות על החיים החדשים שבהם זכה האדם שקיבל את כלייתו.


משתתפי המפגש משתייכים כולם לארגון "מתנת חיים", המסייע במציאת תורמי כליה אלטרואיסטים למען חולי כליות בישראל. את הארגון הקים בשנת 2009 הרב אברהם ישעיהו הבר ז"ל, לאחר שנאלץ לעבור בעצמו השתלת כליה וראה את סבלם של החולים הממתינים בתור. על פעילות זו קיבל הבר את "אות הנשיא למתנדב" לשנת 2014 מנשיא המדינה דאז, שמעון פרס. 

צילום: ראובן כהן


ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, שהאזינה בהתרגשות לסיפוריהם האישיים של הנוכחים, שיבחה את החלטתם והביעה את הערכתה הרבה אליהם. בדבריה אמרה ראש העיר, כי: "לתושבי חיפה יש DNA ייחודי, שבבסיסו עומדות תכונות אנושיות, כמו: נתינה, חמלה וכבוד הדדי. אתם, שבתרומתכם זכיתם להעניק לאנשים אחרים חיים חדשים,  מהווים דוגמא נפלאה לכך. כולי תקווה, כי מספר ההולכים בדרך זו ילך ויגדל, כך שרשימת הממתינים להשתלת כליה, תלך ותתקצר, עד שתהיה ריקה לחלוטין".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הכירו בטינדר וניהלו קשר כמה חודשים

ההפתעה היתה רגע לפני המפגש, כשהאישה העבירה את הטלפון לקביעת מיקום הפגישה והבעל נדהם היא מרצה באוניברסיטה, הוא איש צבא בדרגה בכירה ויחד הם נשואים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות