21.09.2021

יום שלישי

צילום: דוברות רפא''ל

לראשונה שיגור טיל תמוז ישראלי מרכב קל של חברת אושקוש

הדגמת הירי התקיימה בשבוע שעבר באסטוניה ע"י הצבא האסטוני במטרה לתת מענה לאתגרים הימיים המתחדשים ולהגנת חופים

רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ ואושקוש דיפנס השלימו בשבוע שעבר הדגמה מוצלחת וירי חי של טיל התמוז ((SPIKE NLOS מרכב  קל מסוג JLTV של חברת אושקוש. זוהי הפעם הראשונה שרפאל  מבצעת ניסוי ירי של הטיל המתקדם מעמדת שיגור על רכב קל מסוג זה.  ההדגמה, בהזמנת הצי האסטוני, התקיימה באי סא'ארמה (Sa'aremaa), אסטוניה, בפני נציגים מ- 14 מדינות, כולל מדינות חברות נאט"ו המשתמשות בספייק, וכן כללה השתתפות של אישים בכירים במשרד ההגנה האסטוני ונציגי הצבא האסטוני. 

ההדגמה כללה ירי חי של שני טילי SPIKE NLOS ("תמוז") ממשגר שהותקן, כאמור, על רכב קל של אושקוש. הטילים שוגרו ופגעו במדויק בשתי מטרות ימיות שונות, ללא קו ראייה.  ההדגמה הציגה את היכולות הייחודיות של טיל התמוז, המותאם לאתגרים החדשים של הגנת חופים, הן בים והן ביבשה. יודגש הצבא האסטוני רכש מרפאל זה מכבר מספר רב של טילי ספייק מסוג LR ו-LR2.

צילום: דוברות רפא"ל

SPIKE NLOS הוצג במהלך ההדגמה כפתרון הגנתי מתקדם, הניתן לשיגור ממגוון רחב של פלטפורמות ומשגרים ולעבר מגוון רחב של מטרות. פתרון זה משמעותי כפתרון כולל כאשר ישנם מכנים משותפים רבים בין כל טילי הספייק, מה שמאפשר בנושאי ניהול מלאי, תחזוקה ושימוש משותף  של המשתמשים. טיל ספייק NLOS הוא טיל אלקטרואופטי מתקדם לטווח של 32 ק"מ, בעל מערכת ניווט וניהוג מתקדמת, וראש קרב (רש"ק) קטלני המביאים לנטרול מדויק ויעיל של מגוון רחב של מטרות. טיל זה מהווה חלק ממשפחת טילי הספייק המדויקים, הנמצאים בשימוש צה"ל ובעוד כ-36 צבאות ברחבי העולם.

מר רומן פלריה מנהל השיווק של מנהלת נשק טקטי מדויק ברפאל: "רפאל רואה בהחלטת הצבא האסטוני להשתמש בטיל הספייק- LR  ו-LR2 זכות גדולה, ומודה לחיל הים האסטוני על עזרתו בהדגמת היכולות הייחודיות של טיל הספייק NLOS, במיוחד בזמנים מאתגרים אלה. אנו מודים גם לשותפתנו, אושקוש, על ההזדמנות להדגים את הפתרון המשותף שלנו בשימוש ברכב הקל מסוג JLTV. שילובי הכוחות בין שתי החברות היוו למעשה ביטוי לשיתוף הפעולה המצוין בין שתי החברות".

מר ג'ון לאזאר, סגן נשיא ומנכ"ל תוכניות בינלאומיות: "אושקוש דיפנס גאה לשתף פעולה עם רפאל, בהדגמה ובירי החי של טיל SPIKE NLOS . הרכב הטקטי הקל של אושקוש מציע יכולת לשלב מגוון מלא של חבילות משימה, כולל חישה, תקשורת, ירי, הגנה פסיבית ואקטיבית. הדגמת ירי חי זו מוכיחה את המודולאריות ואת היכולת הרב-משימתית של הפלטפורמה של אושקוש."

לצפייה בהדגמה: https://youtu.be/26se7fKetLQ

צילום: דוברות רפא"ל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות