20.09.2021

יום שני

צילום בי זמורה באדיבות רשות הטבע והגנים

לראשונה קינון של איית צרעים בישראל

עזרא חדד פקח רשות הטבע והגנים: ״לפני קצת יותר מחודש הייתי בסיור בהר מירון עם עמיר בלבן ראינו מופע ראווה של איית צרעים, חיפשנו קינון אך לא מצאנו. השבוע התקבל דיווח למוקד רשות הטבע והגנים על אזרח שמצא גוזל של איית צרעים בגליל המערבי. מסתבר שמדובר בגוזל שנפל מעץ. קפצתי למקום אך לא מצאתי את הגוזל בשטח. במידה וראיתם את הגוזל אנא דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639*״.

האיית צרעים מקננת באירופה, הקינון הקרוב ביותר לישראל נראה בתורכיה.
אית צרעים עוף דורס בגודל בינוני,אורכו כ- 55 סנטימטר, ממשפחת הנציים. גב האיה שחום וגחונה אפור כהה עם כתמים. רגליה קצרות ומוצקות, בהן היא חופרת קיני צרעות ודבורים. על מצחה ולחייה קשקשים המגינים עליה מפני עקיצות.

בישראל איית הצרעים היא חולפת מצויה, והיא הדורס השכיח מבין העופות הנודדים. מספר הפרטים בלהקותיה מגיע עד אלפי פרטים. באביב מאחרות האיות לשוב, והן המסיימות את נדידת הדורסים. בדרך כלל נעות איות הצרעים מעל ישראל בציר המזרחי. פרטים צעירים הטועים בניווט נעים מעל מישור החוף, ולעיתים נפצעים כאשר הם נחבטים בבניינים או בתשתיות אחרות.

צילום: עזרא חדד רשות הטבע והגנים
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות