05.08.2021

יום חמישי

קרדיט צילום: שיברון, איגוד ערים שרון כרמל

לראשונה: פורסמו לציבור נתונים מתחנת ניטור האוויר שעל גבי אסדת לוויתן

מדובר, למעשה, בפעם הראשונה בישראל בה מבוצע ניטור על גבי אסדה ונתונים ממנה מפורסמים לציבור

כזכור, האיגוד חתם על הסכם עם חברת שברון (נובל אנרג'י) להתקנת תחנה לניטור רציף על גבי האסדה ופרסום נתוני התחנה לציבור. בהתאם להסכם הוצבה על האסדה מערכת לניטור רציף של פליטות BTEX וכן מערכת מטאורולוגיה. טרם הצבת המערכת- נבדק המפרט הטכני על ידי אנשי המקצוע של איגוד על מנת לאשר את התאמתו להנחיות הממונה על מערך הניטור הארצי. יצוין כי הצבת התחנה בוצעה על אף שלא הוגדר כך בהיתר הפליטה של האסדה או בחוק המחייב את שברון לעשות כן.

לאחרונה קיבל האיגוד קוד לצפייה אונליין בנתוני מערכת הניטור. בשלב הצפייה אין לאיגוד אפשרות להורדה ואגירה של נתוני המערכת, אלא אפשרות לצפייה ופיקוח עליהם בהם בלבד. על פי ההסכם בוצע תיקוף של נתוני המערכת – על ידי חברה חיצונית מוסמכת ע״י הרשות להסמכת מעבדות , לרבות בקרה, אימות ודיגול נתונים בהתאם לתקנים של המשרד להגנת הסביבה, על בסיס יממתי, ולאחר מכן הם הועברו לאיגוד. בהמשך לכך, בוצעה בדיקה של הנתונים של הצוות המקצועי של האיגוד ולאחר מכן החל השבוע פרסום שוטף באתר האיגוד (לשונית- שקיפות 24-7). הנתונים מהתחנה שעל האסדה מתווספים לנתונים של שלושת תחנות הניטור החופיות שהציב האיגוד אשר מודדות את איכות האוויר מהאסדה ונתוניהם מפורסמים אף הן באתר האיגוד.

יו"ר האיגוד אסיף איזק:
על פי הנתונים הראשונים עולה כי אין חריגות באיכות האוויר גם מתחנת הניטור שעל האסדה כפי שאין חריגות גם בתחנות החופיות. זוהי בשורה לציבור במרחב האיגוד. אנו כמובן נמשיך לעמוד על המשמר ולבחון מידי יום את הנתונים המתקבלים על מנת לפרסמם לציבור בשקיפות ובאמינות".

איזק הוסיף כי," מדובר בפעם הראשונה בישראל בה מבוצע ומפורסם ניטור על גבי אסדה. היו הרבה קשיים ומהמורות בדרך- כל שכן שהניטור מבוצע על אף שלא הוגדר בהיתר הפליטה של האסדה או בחוק המחייב את שברון לעשות כן. ההישג הגדול מכולם הוא שלראשונה מבוצע ומפורסם הפיקוח והניטור על איכות הסביבה כבר בעומקו של הים, במקביל לאוויר והיבשה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות